"Підтримати"
Новини
Всі новини

8 лютого - свята, іменини, народні прикмети

8 февраля - праздники, именины, народные приметы

Свята сьогодні

Новий рік за китайським календарем
Новий рік — найдовше і найважливіше свято в китайському (місячному) календарі. Фестивалі, гуляння, приурочені до цього свята, тривають 15 днів. Він припадає на другу молодику після зимового сонцестояння, на період між 12 січня і 19 лютого.

Нерідко Новий рік за місячним календарем називають «китайським», тому що його святкування поширилося по Азії, а в подальшому і по світу, саме з Піднебесної. Більш того, в більшості країн, які відзначають це свято, «китайський» Новий рік є державним святом і радісною подією для представників усіх національностей та конфесій.

Іменинники сьогодні: Аркадій, Гаврило, Давид, Іван, Йосип, Климент, Марія, Петро, Семен, Федір

Народний календар:

Федір-поминальник
Преподобний Феодор Студит, пам'ять якого відзначається в цей день народився 758 році в Константинополі.

Вважалося, що в цей день покійні тужать за своїм рідним і ходять по землі. Щоб заспокоїти їх, потрібно насипати на могилу золи і сказати: «Не ходіть по двору, душі сирітські! А підіть на західну сторону, там вам вічне радування».

Крім того, в цей день було прийнято молитися Феодору про зцілення від грудних хвороб і від болю в шлунку.

Цей день називали ще «гороховим». По гороху ворожили про погоду: якщо сухі горошини каталися по страві з дзвоном, це віщувало тріскучі морози, а якщо безшумно — тихі снігопади. Люди, народжені в цей день, на Федіра варили і їли горохову кашу, щоб горох дав їм сил на весь майбутній рік.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини