"Підтримати"
Новини
Всі новини

Думка: Звіт Кабміну про виконану за рік роботу далекий від реальності

Мнение: Отчет Кабмина о проделанной за год работе далек от реальности


Кабмін маніпулює цифрами у звіті про виконану роботу. Звіт уряду не відповідає реаліям.

Нинішній уряд живе в якійсь альтернативній реальності і управляє іншою економікою, про що свідчить аналіз оприлюдненого звіту Кабміну про підсумки роботи за 2015 рік, пише у статті в ZN.UA економічний оглядач Юлія Самаєва.

"Звіт про виконану за рік роботу — це 160-сторінковий список з нечисленних вже прийнятих законів і численних ще не прийнятих законопроектів. Причому розповідають не про наслідки, а про хід виконання та підготовки. Багато перекручують, часто маніпулюють, іноді навіть брешуть. Конвертувати папір і час зарплати на Грушевського вміють, але чи можна це вважати реальним результатом роботи?" — пише Самаєва.

Згідно звіту виходить, що Україна досягла макроекономічної стабільності, економіка припинила падіння, виробнича діяльність відновилася, споживчий попит зростає, а бізнес-клімат покращився.

"В урядовій презентації, наприклад, затверджується, що ми піднялися в рейтингу Doing Business на 29 пунктів (щодо 2014 р.). Звідки взялася ця цифра? За новою методологією, прийнятою Світовим банком у минулому році, ми підвищили свою позицію в рейтингу лише на чотири пункти, за старою методологією — на 13. Наші показники по чотирьох з десяти порівняльних категорій все ще пригнічують, як і динаміка поліпшень,"- зазначає Юлія Самаєва.

Контроль за трансфертним ціноутворенням, який фактично відсутній в Україні як явище, згідно зі звітом уряду покращився. А ще вдвічі знизилися планові перевірки ГФС. Пропорційно їм збільшилися позапланові перевірки, але про це вже не пишуть. Як і про те, що згідно з останнім опитуванням Transparency International кожен четвертий підприємець в Україні стикався з вимаганням з боку фіскалів.

Як виявилося, в Україні здійснюється урядова підтримка малого підприємництва у селах, в рамках якої були створені вісім оптових ринків сільгосппродукції, чотири овочесховища і одне молокопереробне підприємство. На це, до речі, залучили $ 76 млн зовнішнього фінансування, кінцевим одержувачем яких, очевидно, були зовсім не дрібні сільські підприємці.

Децентралізація, якій уряд присвятило чверть звіту, ще не відбулася. Зараз йде тільки перший з п'яти етапів реформи — зміна міжбюджетних відносин. Реалізований він був ще в 2014-му, а в 2015-му активно спускалося на гальмах, і ми цілком можемо не побачити наступні чотири етапи децентралізації, якщо будемо рухатися такими ж темпами. А 42% збільшення доходів місцевих бюджетів — маніпуляція звітністю. І об'єднання 159 громад з передбачуваних 900 — поки менше однієї п'ятої від наміченого.

Наш державний і гарантований державою борг не зменшився. Мінфін маніпулює статистикою, а дозволяє йому це робити девальвація національної валюти, яка сталася теж не без його участі. У 2015-му обсяг наших боргів у доларовому еквіваленті дійсно скоротився до $ 65,5 млрд. В основному завдяки девальвації, яка "з'їла" майже $ 9 млрд, а також списання $ 3 млрд внаслідок реструктуризації. Але вся подальша фінансова підтримка ЄС і МВФ, а також розміщення єврооблігацій (в сумі близько $ 8 млрд) його тільки збільшують. У гривневому еквіваленті борг зріс майже на 43% — з 1,1 трлн до 1,6 трлн грн. І якщо цього року нам вдасться залучити близько $ 10 млрд зовнішнього фінансування, то загальний держборг зросте ще на 15% і становитиме 90% ВВП України.

За матеріалами zn.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини