"Підтримати"
Новини
Всі новини

Кремль знову брязкає зброєю. Який план?

Кремль снова бряцает оружием. Какой план?Дані з лінії зіткнення показують, що Росія не збирається відмовлятися від курсу на ескалацію. Щодня з'являються повідомлення про обстріл та зіткнення.

Тому в те, що Москва насправді готова виконувати Мінські угоди, я повірю тільки після того, як до гуманітарних конвоїв, які продовжують перетинати кордон і в'їжджати в Донбас, допустять представників ОБСЄ; коли ці представники зможуть стежити за кордоном, спостерігати, що і як робиться на всіх захоплених РФ територіях.

Оскільки ми бачимо, що зараз такого не відбувається, немає ніяких підстав вважати, що в стратегії Москви щось істотно змінилося. Більше того, у Росії завжди є кошти на нову божевільну атаку. З іншого боку, зараз в Донбасі нами зібрано таку кількість техніки, озброєння, в тому числі зброї незначної потужності, але масового ураження, що тільки хвора на голову людина може зараз кинути війська в наступ.

Так що Росія брязкає зброєю, але розуміє, що загострення шляхом фронтального або фрагментарного наступу призведе до колосальних втрат з її боку, в першу чергу – до людських втрат.

Тому великих військових операцій росіяни проводити не ризикнуть, хоча планувати їх будуть. Вони будуть займатися плануванням, здійснювати маневри біля кордону і так далі. Все це підтверджує, що Кремль не залишає прагнення впливати на Україну будь-якими доступними методами – від військових до політичних.

РФ брязкає зброєю, але розуміє, що наступ призведе до колосальних втрат з її боку

Втім, в політичному плані відкрито тиснути на Україну Москва не може – це буде викликати адекватне неприйняття з нашого боку. А от говорити і намагатися нав'язати певну послідовність дій – очевидно. Вони будуть заявляти про необхідність внесення змін у Конституцію, говорити, що потрібно негайно ввести в дію закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей. Також будуть нав'язувати розмови про амністію, про особливості політичного процесу.

Все це очевидно, оскільки для того, щоб задіяти інші інструменти тиску, потрібно спочатку застосувати ці механізми, які стосуються правових рамок функціонування даних територій і держави в цілому, моделі конституційного режиму, питань амністії. Є спроба провести амністію за загальними списками, нав'язати свій підхід.


Москва як і раніше намагається, і буде намагатися створити механізми тиску на Україну. Раз не вийшло військовим шляхом нав'язати нашій країні свої умови – значить, у хід підуть альтернативні методи.


Роман Безсмертний - нВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини