"Підтримати"
Новини
Всі новини

Соціологічне дослідження: найбільше українці довіряють Саакашвілі і Садовому

Социологическое исследование: больше всего украинцы доверяют Саакашвили и Садовому

Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», найбільшою довірою серед діючих політиків користуються А. Садовий і М. Саакашвілі, яким довіряє кожен третій опитаний. Кожен четвертий довіряє А. Гриценко та П. Порошенко. Кожен п'ятий – Ю. Тимошенко, Р. Ахметову і О. Ляшко.

Серед «молодих і нових» політиків найбільшою довірою користуються Е. Соболєв (29%), Т. Чорновол (22%), М. Найєм (21%), А. Гопко (15%) і Д. Добродомов (13%). Інші політики мало відомі.

Діяльністю Президента задоволені 21% опитаних, Голови ВРУ – 14%, Прем'єр-міністра – 8%. Відставку Прем'єр-міністра А. Яценюка підтримують майже 70% (таких було 60% в жовтні 2015). Так само зросла підтримка ідеї розпуску парламенту і призначення нових виборів ВРУ (з 47 до 50%), а також дострокових виборів Президента (з 43 до 48%).

11% опитаних хотіли б в 2016 році бачити прем'єр-міністром України М. Саакашвілі, 7% – Ю. Тимошенко, 6% – Ю. Бойко, 5% – А. Яценюка, 4% – А. Гриценко, по 3% – С. Тігіпко і О. Ляшко, по 2% – О. Тягнибока та Н.Яресько. Решту кандидатів підтримують 1% і менше. Чверть опитаних не хотіли б бачити прем'єр-міністром жодного із запропонованих кандидатів, а кожен шостий – не визначився з відповіддю.

Якщо б вибори у Верховну Раду проходили в січні, то до парламенту потрапили б такі партії:
Блок Петра Порошенка «Солідарність» (16,3%),
Опозиційний блок (13,8%),
Самопоміч (13,5%),
Батьківщина (12,9%),
Свобода (8,3%),
Радикальна партія (6,5%),
КРІП (5,2%).
Також значні шанси на подолання 5-% бар'єру мала б Громадянська позиція (3,8%).
Більше 2% підтримали б партії Відродження, Наш край, Правий Сектор і Народний контроль.

Якщо б у виборах брав участь Блок Саакашвілі, то рейтинги партій виглядали наступним чином:
Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 14,3%,
Опозиційний блок – 13,5%,
Самопоміч – 11,7,
Блок Саакашвілі – 11,6%
Батьківщина – 11,6%,
Свобода – 6,9%,
Радикальна партія – 5,5%,
КРІП – 4,7%.

Діяльність чинної центральної влади вважають відносно більш успішною в таких сферах, як забезпечення проведення місцевих виборів (43%), реформа міліції / поліції (42%), обороноздатність країни (35%) та безвізовий режим з ЄС (31%).

Крім того, є окремі успіхи в питаннях децентралізації та енергетичної незалежності країни. Разом з тим, абсолютна більшість опитаних (близько 90% і більше) практично не бачать успіхів влади у таких сферах, як економічне зростання, стабільність гривні, соціальний захист населення, боротьба з корупцією, обмеження впливу олігархів на політику, охорону здоров'я, ЖКГ і реформа судової системи.

Створення в Україні Національної поліції підтримують дві третини опитаних, не підтримують – лише 16%. 5% – нічого не знають про це, 14% – не визначилися зі ставленням до реформи.

44% опитаних вважають «Справа Корбана» швидше політичним переслідуванням, чверть – дотриманням законності і встановленням справедливості.

Майже кожному п'ятому доводилося протягом останнього року особисто давати хабар або робити подарунок для вирішення особистого питання. За три останні роки цей показник зменшився з 27 до 18%. Разом з тим 43% вважають, що рівень корупції в їх регіоні протягом останнього року зріс (три роки тому таких було майже 50%).

На думку 54% опитаних корупція – це хвороба, яка заважає розвитку суспільства, в той же час 40% вважають, що корупція – це механізм, без якого вже не може існувати українське суспільство. За три останні роки ці показники не змінилися, при цьому сприйняття корупції українцями стає іншим: якщо в 2013 році більше третини виправдовували хабар, якщо мова йшла про вирішення особистого питання, то в 2016 таких втричі менше (13%).

59% підтримали б на референдумі вступ України в Європейський Союз, 22% – висловилися б проти, решта – або не визначилися або не брали б участі в плебісциті.

Вступ України в Митний союз підтримали б 16%, 62% – висловилися б проти, решта – або не визначилися або не брали б участі в референдумі.

Вступ України в НАТО підтримали б 47%, 31% – висловилися б проти, решта – або не визначилися або не брали б участі в референдумі.

Аудиторія: населення України віком від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face - to - face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,3%. Терміни проведення дослідження: 14-22 січня 2016

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини