"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чому нам хочеться шкідливої їжі? - вчені

Фахівці італійської Міжнародної школи перспективних досліджень вивчили реакцію людей на різні продукти харчування на свідомому та несвідомому рівнях
Почему нам хочется вредной еды? - ученые

Для цього дослідники відібрали 57 осіб з нормальною вагою і попросили їх якомога швидше намалювати за допомогою стилуса на планшеті пряму лінію між двома точками. При цьому біля першої точки містилося зображення їжі, наприклад банана або піци, а біля другої – кухонний прилад на зразок тостера.

Також учасників дослідження попросили оцінити побачену їжу за критеріями привабливості та користі для здоров'я.


Результати експерименту показали, що, незважаючи на те, що люди усвідомлюють шкідливість нездорової їжі, на підсвідомому рівні вона їх приваблює. Це було видно з більшої вигнутості ліній у бік зображень зі шкідливою їжею.

Учені стверджують, що потяг до нездорової їжі подібний потягу до «небезпечних» людей. Чим більша небезпека відчувається в деяких людях, тим сильніше хочеться з ними спілкуватися. Так само відбувається і з вибором їжі: чим «небезпечнішим» і «гарнішим» здається продукт, тим більше хочеться його з'їсти.

На думку наукового співробітника Франческо Фороні, у всіх людей закладена «установка» звертати увагу на небезпечні речі. Саме тому безліч суворих дієт з самого початку приречені на провал. Людям вкрай важко відмовлятися від речей, яких треба остерігатися найбільше.

Матеріал : НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини