"Підтримати"
Новини
Всі новини

Перевертні в МОЗ і медична реформа: життя українців в руках убивць

Оборотни в МОЗ и медицинская реформа: жизни украинцев в руках убийц

Репресії проти українського народу не припиняться ніколи, в першу чергу тому, що їх всіляко використовують можновладці нашої країни. Саме репресії! Ніякими іншими словами можна назвати те, що робиться не десь, а в Міністерстві охорони здоров'я України.

Ті, хто повинен охороняти наше здоров'я, забирають у нас життя. На хвилі, нібито зміни влади відбулася всього лише передача естафети. Колосальне криваве місиво заварила попередній міністр Раїса Богатирьова та її вірна корупційна команда. Багато кричали, що ця дівчина не має ніякого відношення до ввіреної їй галузі і руйнує медицину в країні, що вона мало не виплодок пекла, і далі в цьому ж дусі. Як на мене, цілком виправдані звинувачення.

Коли медична реформа в якості пілотного проекту була впроваджена в трьох областях України: Донецькій, Дніпропетровській, Вінницькій, (у Полтавській)1 а також у Києві, мешканці цих регіонів практично негайно заплатили за це жорстоку ціну – життя своїх дітей.

У 2012 в Дніпропетровській області смертність дітей до року зросла на 7,8%, а за один лише січень 2013 на 61,5%, в порівнянні з січнем 2012. На тлі цього інформація про те, що за 2012 рік з-за «пілотного проекту» в країні закрили понад 600 лікарень, звільнили близько 7 тисяч лікарів і 18 тисяч медперсоналу, звучить не так вже й переконливо.

Але в МОЗ плескали в долоні і кричали, давайте зробимо так по всій країні! І зробили. Це стало причиною практично цілковитого руйнування медицини в Україні.

– З-за того, що швидка допомога не встигала доїхати в той населений пункт, де закрили місцеву лікарню, люди вмирали.

– З-за того, що скоротили професійних лікарів, на виклики виїжджали фельдшери. Вони не могли надати кваліфіковану допомогу, і люди вмирали.

– З-за того, що лікарів сімейної медицини «переробили» за пару місяців не тільки з педіатрів і терапевтів, а й з усіх бажаючих (які потрапили під скорочення) медиків, вийшли «недоспеціалісти». Ті, хто мав стаж 20 років відшкодували це своїм досвідом, а інші почали незнанням вбивати людей.

Але як би це не звучало жахливо в даній ситуації – що зроблено, те зроблено. Богатирьова пішла, інші тимчасово відступили в тінь, спостерігаючи за «новою владою», яка негайно прийняла виклик, і виявилася, ще жахливіше. І ось вагомі аргументи чому:

Богатирьова на посаді міністра охорони здоров'я була хоча б злим генієм. Погодьтеся, заварити ТАКЕ, відкусити величезний шматок від бюджету (не кажучи вже про відкати), вибудувати гігантську корупційну систему теж треба вміти (ні в якому разі не виправдовую, не хвалю, та ніяк позитивно не відзначаю вище перераховані дії).

А пан Олег Мусій прийшов на все готове, і зовсім не погребував продовжити цю криваву справу. Хоча і сама поява удалого Євромайданівця на посаді міністра вельми і вельми неоднозначно. Скористаємося виразом – «Скажи мені хто твій друг, і я скажу хто ти».

Дружбу з Петром Багрієм, яку завів пан Мусій ще на Майдані, аж ніяк не назвеш випадковою і позитивною. Багрій – президент «Асоціації фармацевтичних виробників України», він же один з центральних ділків фармацевтичної галузі при правлінні Богатирьової, і попередні десять років. Цей суб'єкт фактично контролює всі тендерні закупівлі. Тимошенківську «Таміфлю» за 251 гривню ще в 2009 – його рук справа. Але це, напевно, найменше зло Багрія. Власне, пост міністра Мусію організував, швидше за все, він же.

Олега Мусія звинувачували у бездіяльності за перші півроку на посаді міністра. Але ні, він аж ніяк не діяв. Він дякував своїм «творцям». В ході медичної реформи був запущений такий собі «пілотний проект по гіпертонії». Ідея начебто і не погана – держава частково або повністю відшкодовує вартість певних, куплених людьми ліків. Але фігня вийшла та ж що і з реформою. У період Євромайдану цей проект був припинений. Але що сталося, коли на посаду прийшов Мусій? Практично миттєво її відновили. Лікарям наказали (неофіційно природно) «відбити» гроші за пропущені три місяці.

Чим власне і кого не влаштовує такий проект? Та загалом, тільки людей з лікарями і не влаштовує. Останні зобов'язані виписувати тільки певні ліки від гіпертонії, причому у зазначеній кількості. І не важливо, що в тебе 10 хворих гіпертонією, ти повинен написати 300 рецептів. Нікого не цікавить, що цей препарат не допомагає пацієнтові – виписуй. Але ж найцікавіше ось у чому: є кілька основних фірм, чиї ліки позначені в списках «пілотного проекту». Це ЗАТ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод, ФК "Здоров'я", ВАТ "Фармак", корпорація "Артеріум" і контори поменше. І всі вони благополучно є членами «Асоціації фармацевтичних виробників України», якою заправляє один за всіх міністрів охорони здоров'я – Петро Багрій.

Але не Багрієм єдиним. Новий міністр не те щоб не спромігся змінити схеми відмивання грошей, він навіть ланки в цьому ланцюжку залишив ті ж. Власне, не міністри в Україні керують системами корупційних зв'язків, а як раз навпаки.

Чудова трійця Петро Багрій – Борис Литовський – Микола Кузьма вже причепили ниточки до маріонетки Мусія. Щоб даремно не чорнити імена цих достойних панів, нагадаю хто вони такі.

Борис Литовський – це той, хто продає неіснуючі ліки з Індії. Схема працює приблизно так: реєструється дешевий «аналог» європейських ліків, нібито виробляються в Індії; насправді він штампується десь в українському підпіллі (в кращому випадку); далі з легкістю виграються тендери – тому, що дешево, і заплачений відкат. Литовський застосував цю схему на державні програми «Туберкульоз» та «Дитяча онкологія». Щоб було зрозуміліше – продавав дітям, хворим на рак, крейду в три дорога. Але Литовський ще влаштувався і в тилу Міністерства. В якості повіреного в СБУ, повернувся «добрий друг» Дмитро Дем'яненко. На цей раз вони прихопили ще й Наливайченко, призначення на посаду голови СБУ якого, нібито, пролобіював особисто Мусій.

Микола Кузьма з 2000 по 2009 роки «вигравав» близько 90% всіх державних тендерів на поставку медобладнання. У 2005 році він поставив непрацюючі гамма-терапевтичні апарати, а у 2013 «нагрів» державу на 700 мільйонів гривень, відщипнувши від держзамовлення на машини швидкої допомоги. Ніхто не бачив ні «швидких», ні грошей. Зате можна чудово спостерігати самого пана Кузьму в наближених до нинішнього міністра охорони здоров'я, якого друзі називають просто Муся.

Ще одна людина, без якої неможливі грошові махінації у фармацевтичній темі – Філя Жебрівська, вона ж власниця заводу «Фармак». У нинішньому розкладі Мусія – Багрія цьому підприємству відведена одна з ключових ролей.

У свій час Філя завоювала звання «ділки чорного фармацевтичного ринку». Її підприємство – один з найбільших виробників «Трамадолу». Так само пані Жебрівська випустила очні краплі «Тропикамид», які наркомани чомусь почали колоти собі внутрішньовенно.

Мабуть Філя нічого про це не знала, просто почала випускати замість 200 тисяч флаконів 2,5 мільйона. Жебрівська вже простягла свої щупальця в нову владу у вигляді Наталії Лісневської. Остання не має ніякого відношення до МОЗ, але відмінно знайома з братом Філі, від партії якого балотувалася на останніх виборах в Київраду. Так Лісневська з легкої руки Жебривских і Мусія стала заступником міністра...

Ось, власне, в такому дусі нинішній міністр охорони здоров'я збирає собі компанію. Всі вони напевно хочуть підняти рівень української медицини і якість обслуговування населення. Я в цьому впевнена. А ви?

1. Ще один прецікавий факт. Разом з трьома областями, визначеними в законі «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Київ», реформа почалася в Полтавській області. Там так само закрили кожну другу лікарню, скоротили тисячі медпрацівників, а залишилися «перепрограмували» у сімейних лікарів. Не було жодної документальної постанови про проведення пілотного проекту на Полтавщині. Якийсь Віктор Лисак – начальник управління охорони здоров'я Полтавської облдержадміністрації, він же заступник міністра охорони здоров'я з 21 липня 2010 року по 18 січня 2011 року, захотів і головне зміг самостійно впровадити медреформу в цілій області? У всякому разі, медики Полтавщини не отримували жодного документального підтвердження про потреби таких змін, а чули лише усні накази зверху, «підписані» Віктором Лисаком.

Джерело: ilife-news.com

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме