"Підтримати"
Новини
Всі новини

Значення солі для людини

Значение соли для человека


Суперечки про шкоду і користь солі не вщухають з давніх часів, і тривають донині. Дієтологи не перестають повторювати про шкоду надмірного вживання і закликають скоротити щоденний прийом цієї смакової добавки до мінімуму. Так чи шкідлива сіль насправді, або організм зовсім може обійтися без солі?

Сіль – біла отрута – Міф №1

Насправді сіль – це найцінніший дар природи, до якого слід ставитися дуже уважно. Недарма раніше вона цінувалася на вагу золота, з-за неї навіть траплялися "соляні бунти".

Гостей зустрічали хлібом-сіллю, кращий друг той, з ким "пуд солі з'їв", а про щось найважливіше кажуть, "сіль землі".

Для організму людини користь солі неоціненна, при її хронічної нестачі можливий навіть летальний результат.

Справа в тому, що тіло людини на 70% складається з води, а хлорид натрію (це хімічна назва солі) підтримує водний баланс в організмі. Хлор необхідний для утворення соляної кислоти, яка є основним компонентом шлункового соку, він стимулює роботу нервової системи і жировий обмін. Без натрію, що входить до складу солі, неможливе перенесення кисню в крові і передача нервових імпульсів і рухів м'язів.

Тому міркування про те, що сіль – біла отрута і її потрібно повністю виключити з раціону харчування, не зовсім вірні.

Проте надмірне споживання солі затримує рідину в організмі, що сприяє підвищенню тиску. При цьому збільшується навантаження на судини і серце, страждають нирки, порушується обмін речовин. Тому пересолювати їжу не просто шкідливо, а навіть небезпечно.

Добове споживання солі не повинне перевищувати 10 грам.

Дієта без солі – Міф №2

Лікарі-дієтологи досить часто призначають дієту без солі при ожирінні.

Тривалість її не повинна перевищувати 15 днів. Як правило, за цей час можна втратити до 4 кілограмів ваги.

Але відбувається це не за рахунок розщеплення жиру, а внаслідок зневоднення організму. Разом з водою вимиваються такі життєво важливі мікроелементи, як кальцій, калій і магній. При нестачі цих речовин порушується элетролитный баланс в організмі, спостерігається швидка стомлюваність, втрата сил, сухість шкіри і волосся.

Недостатнє споживання солі приводить до порушення роботи серцево-судинної системи, виникнення остеопорозу, анорексії і депресивних станів.

Тому повністю відмовлятися від солі не можна, важливо регулювати водно-сольовий обмін.

Відкладення солей – Міф №3

Значение соли для человека


Солі – це група хімічних сполук, а не тільки хлорид натрію, який ми називаємо сіллю.

В організмі, як правило, відкладаються солі кальцію, фосфати, уреаты, солі жовчної кислоти. Тобто кухонна сіль не має до цього ніякого відношення.

Самим важливим моментом є співвідношення кількість споживаної і виводиться з організму солі. Здоровий організм засвоює лише необхідну йому кількість солей, а надлишки виводяться. Якщо обмін речовин порушений, то солі починають накопичуватися в суглобах, нирках, жовчному міхурі. Тобто коли йдеться про відкладення солей, то маються на увазі солі, які містяться в тканинах, а не про кухонну сіль.

Сіль руйнує зуби – Міф №4

Дійсно, якщо жувати кам'яну сіль, то можна пошкодити емаль. Тому краще вживати її в розчиненому вигляді.

Морська сіль набагато м'якша, є навіть делікатесні її види, які можна жувати безбоязно.

Є і народні засоби для зміцнення зубів і ясен, а також при лікуванні виразок у ротовій порожнині. Зміцнюють зуби, полощучи їх теплою водою, в якій розчинено соду і сіль.

Так що користь солі перевірена багатьма поколіннями. Твердження, що сіль руйнує зуби – не більш ніж міф.

Сіль підвищує тиск – Міф №5

Надлишок солі впливає на механізм, що регулює артеріальний тиск, а також викликає розвиток атеросклерозу, особливо судин головного мозку.

Пересолена їжа різко підвищує споживання рідин, що позначається на роботі серця і судин. При цьому виникає набряклість кінцівок, з'являються мішки під очима.

Дієтологи радять гіпертонікам, тобто людям з підвищеним артеріальним тиском, знизити добову дозу солі або вживати дієтичний різновид цього продукту. В дієтичній солі значно менше натрію, тому її вживання позитивно впливає на самопочуття.

Поради: як не пересолювати

Сіль в їжу потрібно додавати потроху, кожен раз потрібно пробувати блюдо.

Краще користуватися сіллю середньої і крупної зернистості, її потрібно значно менше.

Дрібна сіль використовується для підсолювання вже на столі.

Солити їжу краще всього в кінці приготування, тому її потрібно набагато менше.

За матеріалами Молодиця

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини