"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Кенії виявлені сліди найдавнішого побоїща на Землі

В Кении обнаружены следы древнейшего побоища на Земле

Знахідка була зроблена в північній частині Кенії приблизно в 30 кілометрах від озера Туркана. Археологи виявили останки 27 осіб, включаючи шістьох дітей - представників кам'яного століття. Вік масового поховання вчені оцінюють у 10 тисяч років. Судячи з характеру ран, загиблі були жорстоко вбиті. У кількох жертв роздроблені черепа.

В одному з скелетів був знайдений гостро заточений обсидіановий ніж. Встановлено, що одна із загиблих жінок перебувала на останній стадії вагітності. Перед смертю у неї були зв'язані руки й ноги. Це та інші свідоцтва дозволили вченим заявити, що люди загинули в результаті запланованої і несподіваної атаки, йдеться у розслідуванні, опублікованому в журналі Nature.

"Загиблі були членами племені мисливців-збирачів, - каже палеоантрополог з Кембріджського університету Березня Миразон-Лар. - Зібрані дані вказують на те, що вони зазнали жорстокої і блискавичної атаки, не встигнувши приготуватися до оборони. Нападники планували вбити всіх, хто попадеться на шляху. Їм було байдуже, хто стоїть перед ним, дорослий чи дитина, чоловік або жінка".


За її словами, нападники, можливо, прийшли з іншої країни. Характер поранень і вивчення місцевості дозволили зробити висновок про те, що збройний конфлікт, який стався 10 тисяч років тому, можна назвати військовим. І це найдавніший доказ ведення воєн.

"Знайдені останки свідчать про те, що людина воює довше, ніж вважалося раніше"
, - впевнена Березня Миразон-Лар.

За матеріалами: Блог ЖЖ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини