"Підтримати"
Новини
Всі новини

Що Порошенко обговорив з Байденом в Давосі

Что Порошенко обсуждал с Байденом в ДавосеПрезидент Петро Порошенко і віце-президент США Джозеф Байден провели 4-х годинні переговори в Давосі, де проходить Всесвітній економічний форум. Головною темою обговорення стало питання імплементації Мінських угод.

Варто відразу зазначити, що самі по собі переговори з американцями – нехай навіть на такому високому рівні, як Джо Байден – не вирішують усі проблеми. Прогрес в Мінську може бути досягнутий тільки в тому випадку, коли Росія піде на взаємовигідні поступки, які передбачають вибори в контрольованих сепаратистами регіонах Донбасу і передачу Україні контролю над кордоном.

Наскільки я розумію, американці в цій ситуації намагаються впливати на Росію та шукають компроміси. Байдена, швидше за все, цікавило, чи є шанс на результативне голосування у Верховній Раді за конституційним законопроектом про децентралізацію. Можливо, сторони обговорювали свої дії на випадок прийняття і неприйняття даного проекту в українському парламенті. Крім того, американців хвилювали питання повернення до режиму припинення вогню і перші кроки з імплементації Мінських угод (зокрема, обмін полонених), модальності проведення виборів тощо.

Тепер американці впливають не тільки на Україну, але і на Росію

В цілому під кінець 2015 року зусилля міжнародної спільноти щодо імплементації Мінських угод посилилися. Відбулися телефонні переговори в нормандському форматі, чого не було досить довго. Порошенко провів переговори з Ангелою Меркель і Франсуа Олландом. З американської сторони відбулися дві зустрічі: Вікторії Нуланд з Владиславом Сурковим і Джона Керрі з Сергієм Лавровим. Крім того, пан Гризлов відвідав Київ.

Іншими словами, активізувалися всі, і найбільше - Росія. Як мені здається, ініціатива виходить саме від них, а не від американців. Чому? Тому що для росіян складається дуже непрста економічна ситуація і вони не хочуть тягнути час. Якщо раніше росіяни використовували тактику затягування (як, до речі, й українці), то зараз часу у них залишається все менше. Таким чином, Росія хоче якнайшвидше розв'язати донбаський вузол, і поставити на порядок денний питання про зняття або хоча б ослаблення економічних санкцій. Американці це відчули, тому й активізували свої зусилля.

Позиції США і України в цій ситуації збігаються, влади двох країн координують свої дії. Навіть спецпредставник ОБСЄ в мінській контактній групи Мартін Сайдек визнав, що тепер американці впливають не тільки на Україну, але і на Росію. Іншими словами, вони виконують функцію тиску на Росію у процесі мирного врегулювання українсько-російського конфлікту.

Недарма, Петро Порошенко нещодавно публічно озвучив думку, що потрібно формалізувати вже наявний процес переговорів, який включає в себе не тільки «нормандську четвірку» і переговори в Мінську, але й Сполучені Штати. Адже, за фактом, американці вже ведуть активні переговори, як з Україною, так і з Росією, і енергійно впливають на ситуацію.
Володимир Фасенко - НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини