"Підтримати"
Новини
Всі новини

Ігор Луценко: "Ось і познайомилися перед смертю" (пам'яті Юрія Вербицького)

Игорь Луценко: " Вот и познакомились перед смертью " (памяти Юрия Вербицкого)


Вже рік як не стало Юрія Вербицького...Жив у Львові, працював інженером відділу сейсмічності Карпатського регіону Інституту геофізики ім. С. Субботіна НАН України, кандидат наук. Захоплювався альпінізмом. 21 січня з травмою очі потрапив в офтальмологічне відділення Жовтневої лікарні в Києві. Звідти його разом з Ігорем Луценком викрали невідомі. 22 січня 2014 тіло Юрія знайшли в околицях села Гнідин Бориспільського району Київської області зі слідами тортур. Експертиза виявила численні переломи, синці, забої. Похований на Личаківському цвинтарі у Львові. Ігор Луценко поділився страшними і сумними спогадами на своїй сторінці в Facebook.

...Ми познайомилися з ним уже в лісі. Нас вивантажили у лісі на сніг за метрів 10 біля мікроавтобусу. Поруч було щось схоже на залишки вогнища, і мимоволі і мене з'явилося відчуття, що нас принотували до якогось темного ритуалу.
Як тебе звати, спитав я. Юрій, відповів він. А я Ігор, вголос сказав я, а подумки додав - от і познайомились перед смертю.
Вгорі виднілася заграва далекого міста, крізь підсвічені рожевим хмари ледь чутно летіли невидимі літаки. Десь палала Грушевського, десь вирувало життя, але тут стояв лютий холод і тиша, берези і граби завмерли, ні вітру, ні снігу...


...Били нас по черзі, але Вербицькому діставалося більше - за те, що був зі Львова, а отже, на думку "тітушок" - бандера. Коли нас везли на гараж, Юрій лежав без руху і тихо, можливо, непритомний. Його занесли у фургон і поклали на підлогу, а мене заштовхали так, що я опинився на його ногах у тісному проході.
Більше ми не бачилися. На гаражі я чув, як його катують, як він кричить. Процедура була така сама, як у лісі - по черзі.
Неводвзі перед тим, як мене вивезли, його винесли і поклали коло мене. Він лежав мовчки, дуже важко дихав. Я його не бачив, бо мав поліетиленовий пакет на голові, лише чув. Лежали ми поруч на підлозі, я намагався влаштуватися так, щоб притулитися до нього, щоб зберегти дорогоцінне тепло...


Помре він не цієї ночі, а наступної, з 22 на 23тє. Від холоду, з переламаними ребрами, він не зорієнтується, як вийти, як виповзти з лісу, всього лише 500 метрів до дороги.
Доля.
Царство небесне.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини