"Підтримати"
Новини
Всі новини

Банкрутство інвестиційної компанії FTBN Wealth Management. Денис Олейников залишив без грошей вкладників

Банкротство инвестиционной компании FTBN Wealth Management. Денис Олейников оставил вкладчиков без денег


Відомий український підприємець Денис Олейніков повідомив про банкрутство інвестиційної компанії FTBN Wealth Management і зник, залишивши вкладників без грошей. Після цього він видалив всі сторінки в соцмережах і перестав відповідати на повідомлення. Вкладники намагаються вийти на зв'язок з Олейниковим, але поки безуспішно.

Лист, що повідомляє про банкрутство компанії було розіслано вкладникам минулого тижня. У ньому Олейников повідомляє, що компанія припиняє діяльність з 17 січня і відмовляється від своїх зобов'язань "у зв'язку з неможливістю їх виконання компанією-банкрутом".

В якості причини банкрутства називається "найгірший за 120 років початок інвестиційного року-2016". Разом з FTBN Wealth Management припинив роботу і сервіс мікроінвестицій OPAYZ.

Після повідомлення про банкрутство Олейников знищив сторінку в соціальних мережах, перестав відповідати на дзвінки і листи і як-небудь підтримувати зв'язок з вкладниками. У даний момент вкладники організували закриту групу і намагаються вийти на зв'язок з Олейниковим.

Експерти кажуть, що лише стан фінансових ринків не може бути причиною події.

CEO GrowthUP Group Денис Довгополий вважає, що банкрутство могло статися внаслідок торгівлі з великим плечем.

"Керуюча компанія може втратити всі гроші під управлінням тільки в одному випадку — якщо вона торгувала з плечем. Найімовірніше, великим. Тим самим збільшуючи ризики вкладників. І пішовши в мінуси на всю суму під управлінням. А значить, керуючі ризикували чужими грошима, а плечову прибутковість забирали собі. Повинен сказати, що в ЄС, да і в будь-якій юрисдикції на подібну діяльність потрібна ліцензія, а подібні речі — найімовірніше, порушення цієї ліцензії", — прокоментував Довгополий у своєму Facebook.


Припущення щодо плеча підтверджують і клієнти. Деякі з них кажуть, що були в курсі такої політики компанії.

Ще один колишній клієнт, Дмитро Бондар, стверджує, що головною причиною банкрутства стало абсолютно дилетантська поведінка Олейникова як інвестиційного менеджера.

"Він грав з чужими грошима, нічого не помічаючи. Він навіть не помітив обвал ринку на початку цього року. В результаті перестав кому-небудь відповідати на початку січня, а потім прислав листа, мовляв, все, збанкрутував", — нарікає Бондар.


Вкладниця сервісу микроинвестиций OPAYZ поскаржилася, що зробила останній внесок 11 січня, він успішно пройшов, але незабаром всі інвестиції виявилися заморожені. За її словами, гроші видно на рахунку, але вивести їх не можна, а у дилерів система OPAYZ більше не зазначена у списку обміну (на даний момент на сайті OPAYZ список дилерів, які беруть бони обміну, відсутня). За словами жінки, вона намагалася зв'язатися з представницею OPAYZ Іриною Лебедєвої, але її телефон не відповідає. Лист Дениса вона не отримувала, так що про ситуацію дізналася вже постфактум.

FTBN Wealth Management займалася консультаціями та інвестиційним менеджментом, тобто брала в довірче управління гроші інвесторів і розпоряджалася ними. Паралельно в 2013 році з'явився ресурс FTBN.com — "інформаційно-аналітичне видання, присвячене міжнародним ринкам капіталу, приватному інвестуванню та особистому фінансовому менеджменту".

Пізніше з'явився сервіс микроинвестиций OPAYZ. За словами Олейникова, він запустив його як стартап, орієнтуючись на зростаючий попит клієнтів в області мікроінвестування.

Останній раз інтерв'ю Денис Олейников давав AIN.UA у листопаді 2014 року. Тоді він говорив, що планує повернутися в Україну до 2023 року, а також розповідав про FTBN Wealth Management, яка "допомагає розміщувати звичайним людям кошти в цінні папери Apple, Facebook, Google, Amazon.com та інших першокласних зарубіжних ІТ-компаній".

За матеріалами My Webpage

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме