"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вчені: пернаті хижаки здатні використовувати для полювання вогонь

Ученые: пернатые хищники способны использовать для охоты огонь

Австралійський орнітолог заявив, що хижі птахи навчилися використовувати вогонь для полювання. Вихоплюючи з пожежі гарячі гілочки, вони розносять вогонь на нові території, щоб вигнати таким чином здобич,яка сховалася серед рослинності, прямо їм в кігті.

Варто зауважити, що сенсаційну заяву на конференції Raptor Research Foundation зробив не професійний учений. Роберт Госфорд (Robert Gosford) – адвокат, що займається проблемами австралійських аборигенів і постійно стикається і з ними, і з рейнджерами, які працюють в дикій природі південного континенту. Ще багато років тому Госфорда вразили глибокі знання пташиних звичок, яке демонструють аборигени, і він отримав додаткову освіту в Університеті Чарльза Старту, незабаром ставши своїм в орнітологічному співтоваристві Австралії.

За словами Госфорда, від аборигенів і рейнджерів, пожежних та туристичних гідів йому доводилося чути безліч повідомлень про здібності пернатих хижаків використовувати вогонь. Госфорду ще належить знайти свідчення цієї складної поведінки, а також зняти його, проте вже в кінці минулого року він представив такий великий і відмінно підготовлений матеріал, що навіть професійні орнітологи сприйняли його з великою повагою.

Йдеться передусім про чорних коршунів (Milvus migrans) і бурих соколів (Falco berigora), які часто збираються у невеликих пожеж, годуючись незліченними гризунами, ящірками і зміями, які біжать від полум'я. Нерідко птахів на пожежі збирається так багато, що за багату здобич їм навіть доводиться вступати в небезпечні сутички.

З цієї точки зору, не дивно, що якісь з них «додумалися» розпалити власний вогонь, щоб отримати здобич. До речі, основна їжа коричневих соколов – змії, тому їх лапи володіють чудовим захистом від укусів. Напевно такий же захист є у них і від опіків.

За матеріалами: Naked Science

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини