"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чи знаєте Ви? У мурах під час ходьби відключається мозок

Знаете ли Вы? У муравьев во время ходьбы отключается мозг

Мурахи – працьовиті комахи, але вони не здатні вирішувати кілька завдань одночасно. Дослідження показали, що під час руху вони змушені «відключати» свій мозок.

Як пише Science News, об'єктом дослідження, результати якого були опубліковані в журналі " Royal Society Open Science, стали дрібні жовтувато-бурі мурахи Temnothorax albipennis, що мешкають на території Європи. Життєві фази робочих мурашок, що включають активну діяльність і відпочинок, чергуються між собою. Намітивши нову територію для освоєння, мураха залишає хімічне «повідомлення» побратимам, а сам рухається в шлях. Випускаючи мурашок по одному в спеціальний вольєр, вчені спробували з'ясувати, як впливає на шлях комахи інформація, залишена попереднім мурахою.

У результаті з'ясувалося, що мураха здатний обробляти залишений попередником слід тільки під час паузи в русі – привалу. В ході руху же він на нього не реагує. На підставі отриманих даних учені вивели математичну модель руху мурашки, що залежить від довжини його кінцівок. Що стосується мозку комахи, дослідники упевнені, що під час руху він не працює.

«Перестаючи думати на ходу, мураха зберігає енергію», – підсумували вчені. Нагадаємо, раніше дослідники з'ясували, що мурашки володіють самим великим у світі мозком серед комах у співвідношенні з розмірами тіла. Мозок мурашки становить четверту частину маси його тіла.

За матеріалами: Naked Science

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини