"Підтримати"
Новини
Всі новини

19 січня - один з найбільш шанованих своїх свят – Хрещення Господнє

19 января - один из самых чтимых своих праздников – Крещение Господне


Хрещення Господнє – одне з найдавніших і найважливіших християнських свят. В цей день тисячі правовірних християн відправляються до місцевих водоймищ, щоб поринути в воду. Найвідоміші звичаї і прикмети цього дня мають таке ж важливе значення як у давні часи.

Якщо вас цікавить, якого числа Хрещення в 2016 році, то кожна православна людина знає, що дата святкування не змінюється і завжди випадає на 19 січня. Напередодні свята правовірні християни повинні поститися й причащатися, а також обов'язково відвідувати церкву. Однак найголовніше – це освячення води і занурення у неї.

Хрещення Господнє. Зміст і значення

Хрещення господнє - це подія з Євангеліє, християнське свято. Пов'язане воно з хрещенням Ісуса в річці Йордан Іоанном Хрестителем. Євангеліє розповідає нам, що коли Ісус хрестився, на нього зглянувся святий дух, одягнений у голуба. Разом з цим голубом було чути голос, який сказав: "Цей є Син Мій улюблений, в якому моє благовоління".

Саме в цей день вважається, що син Божий почати служити на нашій землі на благо всього людства. Вода є початком всього живого на землі. Занурення в воду вважається священним звичаєм, і саме таким чином почали хрестити людей.

19 января - один из самых чтимых своих праздников – Крещение Господне


Традицією свята

Напередодні свята, необхідно дотримуватися строгого посту. Крім того, слід духовно підготовлятися до священної ночі Хрещення. Основною традицією цього дня є освячення води, а також занурення у неї.

Вважається, що найкращий час, щоб освятити воду, це ніч на 19 січня. При цьому необхідно читати молитви, просити у Господа здоров'я, довголіття і всього хорошого для себе і близьких. Свячену воду прийнято зберігати на протязі всього року, щоб використовувати в ті моменти, коли хтось захворіє, або виникають інші проблеми. До того ж така вода дозволяє вигнати зло з хати, тому, якщо виникають неприємності, цією водою слід побризкати всі кути.

При цьому заходити в воду на Водохреща необхідно в сорочці. Таким чином, ви не будете викликати гріховних думок у інших віруючих і не вводити в спокусу присутніх.

Ополонка для купання повинна бути прорубана у вигляді хреста, а перед зануренням у воду священик повинен провести служіння.

Не варто забувати, що купання в ополонці на Водохреща, це не розвага. Не можна пов'язувати цей обряд тільки з цікавістю від занурення в ополонку або робити це тільки за компанію. Таке ставлення до свята є гріхом. Перед зануренням слід проказати молитву, а також дотримуватися традиції цього дня.

Тільки таке купання принесе очищення не тільки тіла, але й душі. Крім того, таке купання в ополонці приносить здоров'я і довголіття. Але не всім варто поспішати лізти у воду 19 січня. Віра в Бога це прекрасно. Але здоров'я теж важливо.

Як відбувається занурення

Віруючий занурюється у воду з головою на мінімальний час, тобто присідає і одразу ж виринає. І так 3 рази. Кожна людина перед цим повинен перехреститися і сказати «В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа». Споконвіку вважається, що купання в ополонці на Водохреща лікує від хвороб і сприяє поліпшенню здоров'я.

Що взяти з собою

Плавки, нижня білизна або купальник. Бажані тапочки (не слизькі) або вовняні шкарпетки. Термос з гарячим чаєм. Рушник махровий халат.

За матеріалами Жіночий світ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини