"Підтримати"
Новини
Всі новини

Що насправді Обама сказав про Україну

Что на самом деле Обама сказал об УкраинеУ своєму останньому зверненні до Конгресу Барак Обама дав зрозуміти, що бачить Україну серед пріоритетів політики національної безпеки Сполучених Штатів Америки. Його слова про те, що допомога нашій країні - «це не благодійність, а бажання зміцнити власну національну безпеку», багато чого вартують.

Для мене це означає, що американський президент дивиться на Україну як на фактор навіть не регіональної, а саме глобальної безпеки, розуміючи, що в протистоянні між Україною і Росією мова йде не про «містечкові інтереси». Справа виходить на світовий рівень.

Тому всі коментарі про те, що у своїй промові Обама невірно підібрав висловлювання (американський президент використав термін «клієнтська держава» щодо України - НВ) або був не той переклад, або не той зміст, не важливі. Потрібно вміти бачити за словами сенс.

А сенс цей, на мою думку, полягає в тому, що ми не сходимо з порядку денного США, а це дуже важливо. Що питання нашої безпеки вони розглядають як фактор своєї безпеки. Що питання демократії та її зміцнення в Україні для них також вкрай важливе, оскільки це гарантія прогресивного розвитку країни в цілому.

Хотілося б почути більш жорсткі оцінки того, що накоїла Росія

Тому, якщо розглядати український аспект виступу Обами, ми отримали підтвердження необхідних речей. Хоча, як завжди, ми могли б сподіватись і на більше. Ми могли б отримати більш рішучу позицію США, зокрема, у зв'язку з виконанням їхніх зобов'язань в рамках Будапештського меморандуму, від чого зараз наші західні гаранти намагаються делікатно відмовитися, стверджуючи, що в документі не передбачалося жодних юридичних зобов'язань (хоча такі зобов'язання там були і залишаються).

Зрозуміло, хотілося б почути більш жорсткі оцінки того, що накоїла Росія за останній час, почути, яку відповідальність вона понесе за свої дії. Хотілося б почути про розширення допомоги, яку США могли б надати саме в практичній, військовій сфері - не тільки навчаннями, а й озброєнням. Це вже з розряду речей, які ми хотіли б отримати, але, як казав класик, «маємо те, що маємо»: Україні доведеться виходити з існуючих реалій.

Це, звичайно, не означає, що ми повинні покірно приймати все, що відбувається: за своє щастя потрібно боротися.

Володимир Огризко на НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини