"Підтримати"
Новини
Всі новини

"Укрзалізниця" буде судитися з РЖД за відчужене майно в Криму

"Укрзалізниця" будет судиться с РЖД за отчужденное имущество в Крыму

Україна буде вимагати в судах компенсації від Росії за відчужену залізничну інфраструктуру в Криму. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Володимир Омелян.

"Ми будемо подавати позови. На цьому етапі підготовкою документів займається "Укрзалізниця". Підсудність справ буде визначена рішенням Мін'юсту та Кабміну. Подамо позови протягом 1-2 місяців"
, - розповів Омелян.

Нагадаємо, 29 грудня 2015 року уряд Росії прийняв залізницю окупованого Криму в свою федеральну власність і відніс її до сфери ведення Федерального агентства залізничного транспорту (Росжелдор).

Юристи оцінюють шанси України на перемогу в майбутніх судах досить високо.

"Україна може звернутися в Міжнародний суд ООН, який покликаний вирішувати конфлікти між державами, а також тлумачити норми міжнародного права, - впевнений адвокат, керуючий партнер АО "Suprema Lex" Віктор Мороз. - Крім того, Україна може звернутися до Стокгольмського арбітражу. З метою забезпечення своїх вимог України при зверненні в міжнародні судові інстанції матиме право накласти арешт на майно РЖД".


За словами юриста ПКК "ДЕ-ЮРЕ" Владислава Мартинчука, арешт може бути накладено при дотриманні двох умов: якщо суд винесе рішення на користь "Укрзалізниці", а РЖД не виконає рішення в добровільному порядку:

"В цьому випадку можна заарештувати майно РЖД в порядку виконавчого провадження. Слід зазначити, що рішення українського суду може бути виконане лише в Україні та державах, з якими у нас укладені договори про виконання судових рішень".


Після того, як Росія, очевидно, не виконає рішення українського суду, мають бути позови від України в міжнародні інстанції, пише ЦТС Якщо їх рішення буде позитивним, то стягнення може бути звернено на міжнародні російські активи. Наприклад, РЖД має представництва в Угорщині, Китаї, Північній Кореї, Білорусі, Польщі, Словаччини, Німеччини, Фінляндії, Естонії та Франції.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини