"Підтримати"
Новини
Всі новини

Що буде з боргами кримчан перед українськими банками?

Что будет с долгами крымчан перед украинскими банками?

Путін підписав закон про погашення боргів кримчан перед банками України. Згідно з новим законом, вимагати погашення боргів від жителів Криму зможуть тільки російські кредитні організації та юридичні особи, які представили докази придбання прав вимоги за відповідними договорами.


Дія закону поширюється на борги позичальників перед українськими банками, які припинили роботу в Криму після його анексії Росією.

Згідно з документом, вимагати борги від кримчан зможуть тільки російські кредитні організації та юридичні особи, представили докази придбання прав вимоги за відповідними кредитними договорами або права вимагати погашення заборгованості, що виникла з таких договорів., пише РІА Новини. Колектори зобов'язані розкрити інформацію про осіб контролюючих та ділової репутації керівників та їх заступників.

Розмір заборгованості позичальників визначається за станом на 18 березня 2014 року за вирахуванням коштів, сплачених після цієї дати. Платежі з погашення заборгованості будуть здійснюватися тільки в рублях з використанням окремого банківського рахунку Фонду захисту вкладників, створеного Агентством зі страхування внесків (АСВ). Якщо кредит видавався у гривнях чи іншій валюті, борг буде виплачуватися в рублях за курсом відповідної валюти на 18 березня 2014 року.

Закон також визначає порядок отримання позичальником документального підтвердження зняття обтяження з майна, закладеного у забезпечення зобов'язань за кредитом. Документ передбачає обов'язкову досудову процедуру врегулювання спору між позичальниками та особами, які мають право вимагати погашення заборгованості. Такі особи зобов'язані спочатку звернутися із заявою про врегулювання розбіжностей у Фонд захисту вкладників. Безпосередньо звернутися до суду, минаючи подачу заяви до Фонду, така особа зможе тільки з письмової згоди позичальника.

Заборгованість за кредитами перед українськими банками, за інформацією кримської влади, мають близько 350 тисяч кримчан. А за даними Незалежної асоціації банків України, на 1 лютого 2014 року українські банки надали позичальникам Криму кредити на суму 16,6 мільярда гривень, що становило 1,8% їх загального кредитного портфеля. У перерахунку на рублі, виходячи з курсу ЦБ РФ на цю дату (4,1856 рубля за гривню), це відповідало 69,48 мільярда рублів. У перерахунку на 18 березня 2014 року (3,7784 рубля за гривню) сума боргів кримчан становила 62,77 мільярда рублів, а на 19 грудня 2015 року (3,03496 рубля за гривню) — 50,38 мільярда рублів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини