"Підтримати"
Новини
Всі новини
---

11 січня: Боуї, економіка РФ і ПіС під вогнем

1. Новиною дня сьогодні, звичайно, стала смерть англійського музиканта, актора і просто непересічної людини Девіда Боуї. Хоча, відверто кажучи, чи людина він – питання відкрите. І музика, і образ, і навіть зовнішність його – цілком собі інопланетні. Тому стала популярною теорія, що він і не помер зовсім, а повернувся в космос, звідки й прибув до нас погостювати на 69 років. Я особисто в чомусь такому був абсолютно переконаний з глибокого дитинства, коли вперше подивився фільм «Лабіринт» з його участю. Шкода, що Боуї не з нами, звичайно, але, я впевнений, йому дуже добре там, де б він не був.

2. Зараз про чудеса дещо іншого гатунку. Польща – зразковий приклад переходу країни від злиденної тиранії до успішного західного суспільства – все активніше рухається в зворотному напрямку. Різниця тільки в тому, що замість комунізму нинішній уряд узявся будувати релігійно-націоналістичну автократію. Голова Європарламенту звинуватив владу Польщі у «путінізмі», в Берліні закликала запровадити санкції проти Польщі, а місцеві журналісти вийшли на мітинг на підтримку свободи преси. Уряд, однак, продовжує стояти на своєму, консолідуючи владу в одних руках, чим заслуговує дуже схвальні відгуки у державних російських(!) ЗМІ. Так і до Майдану справа може дійти...

3. Не новина дня, звичайно, але, скоріше, «дивовижне поруч». Нове слово в кхм... скарбошуканні, скажімо так. Індійська поліція спіймала злодія, який поцупив у жертви масивний золотий ланцюжок. Проблема полягала в тому, що під час погоні зловмисник проковтнув здобич, через що виникла необхідність проведення дорогої операції з її вилучення. Проте індійці вчинили хитріше. Вони силою змусили злодюжку поглинути 40 бананів, завдяки чому ланцюжок майже моментально з'явився на світ природним (ну, майже) шляхом. Нещасного до того ж змусили відмити ланцюг і продезінфікувати його. Господар вкраденого, правда, через огиду не став носити його, а продав ювелірові. Будете в Індії вибирати собі сувенір – уникайте золотих ланцюжків. Їх доля може бути складнішою, ніж ви очікуєте!

4. Російська економіка, що розвивалася порівняно успішно ще три роки тому, продовжує шлях, аналогічний індійському ланцюжку. На думку видатних економістів, опитаних агентством Bloomberg, в 2016 році їй світить п'яте з кінця місце у рейтингу країн світу, які найбільш динамічно розвиваються. Не хочеться нікого засмучувати, але в України, за прогнозами, справи не набагато краще: вона перебуває в зоні ризику рецесії, який оцінюється в 60 відсотків.

5. Якась незрозуміла активність почалася в Києві з приїздом путінського посланця Бориса Гризлова. Того самого, який заявив, що «парламент – не місце для дискусій». З ним зустрівся Леонід Кучма, інші на підході. Дискусія, судячи з усього, йде про Мінські домовленості та способи їх імплементації. Все це йде якось мутно, темно і незрозуміло, тому в мене знову ожила стара фобія: а чи не готують ці люди якийсь «особливий статус» для Донбасу? Повторюю всоте – це, на мій погляд, абсолютно неприпустимо. За жодних обставин.

6. Сьогодні каталонські сепаратисти, посварені було після чергових виборів, зуміли знайти спільну мову і домовились про призначення Карлеса Пуігдемонта (сподіваюся, я не перебрехав його прізвище Puigdemont) новим очільником найбагатшого регіону Іспанії. Це спричинило легку паніку в Мадриді, де урядова криза все ще триває: національні парламентські партії люто ненавидять одна одну і не можуть домовитися про створення коаліції і уряду. Тим часом каталонці планують створення вже не тільки власних Центробанку і системи соціального забезпечення, але і армії. Якщо в Мадриді домовленості так і не буде, то Барселона все-таки відпиляється від Іспанії. Це буде надзвичайно цікавий прецедент.

7. У Кельні продовжує розвиватися історія з новорічним погромом біля вокзалу та собору. Причому напрямок розвитку дедалі потворніший. Спочатку влада не запобігла заворушенню, потім брехала, що «нічого такого не було», потім знехотя визнала, що «було», потім водометами розігнали демонстрацію противників безконтрольної міграції, а зараз ось – ультраправі почали нападати на іноземців африканського і азійського походження. Все це в комплексі виглядає якоюсь фантасмагорією для тихого і пристойного німецького міста. Але звинувачувати в події треба саме владу, яка довела ситуацію до всієї цієї маячні.

8. У сусідніх Нідерландах опублікували результати соціологічного дослідження, згідно з якими переважна більшість жителів королівства виступають проти угоди про асоціацію ЄС - Україна. Проблема тут у тому, що в квітні там пройде референдум з даного питання. І якщо більшість виборців висловляться проти, то уряд, напевно, буде змушений прислухатися до співгромадян. Це може поставити під загрозу угоду, причому не з боку Москви, а з боку Заходу. Якщо чесно, я навіть не знаю, що робити в цій ситуації. Можна, звичайно, почати боротися з корупцією, але це, як відомо, майже неможливо зараз.

9. Вкрай цікава історія відбулася в Стамбулі. Там був убитий один з лідерів антиросійського чеченського руху Абдулвахід Едільгірєєв. Раніше він воював проти Росії в Чечні, Сирії та Україні. Його застрелили прямо на вулиці під час явно спланованої операції. Судячи з усього, російські агенти в Туреччині після збитого Су-24 отримали дозвіл на відстріл всіх, хто не подобається Володимиру Путіну і Рамзану Кадирову. Місцеві чеченці стверджують, що тепер просто бояться ходити вулицями.

10. Ну і останнє на сьогодні. У мене гарні новини для красивих дівчат: шанси на успішне навчання у вас вищі, ніж у менш успішних у цьому сенсі людей. У США науково встановлено прямий зв'язок між зовнішньою привабливістю студенток університетів і їх успішністю: чим красивіша студентка, тим вищі її оцінки. Зрозуміло, це «в середньому». Повні нездари та дурепи тільки за рахунок зовнішності виїхати не можуть. Але загалом кажучи, я думаю, в цьому щось є. Слідкуйте за собою!

Іван Яковина на НВ
Кореспондент НТВ, колишній співробітник онлайн-ресурсу Лента.ру

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини