"Підтримати"
Новини
Всі новини

11 січня - свята, іменини, народні прикмети

11 января - праздники, именины, народные приметы

Свята сьогодні

Міжнародний день «дякую»
11 січня можна без перебільшення назвати однією з найбільш «ввічливих» дат у році — сьогодні відзначається Міжнародний день «дякую» (International Thank You Day).

Психологи впевнені, що слова подяки — це «усні погладжування», які здатні заспокоїти і зігріти своєю теплотою. Головне, щоб слова подяки вимовлялися від чистого серця! Невипадково здавна в народі існувало дуже мудре повір'я — не вимовляй слова подяки в стані роздратування.

Іменинники сьогодні: Агрипина, Ганна, Варвара, Веніамін, Георгій, Євдокія, Єфросинія, Іван, Лаврентій, Марк, Матрона, Наталя, Тадей, Феофіл

Народний календар:

Страшний день
Страшний день отримав таку назву тому, що в цей вечір особливо шаленіла нечиста сила. Щоб уберегтися від її витівок, прийнято було здійснювати певні обряди. З Червоної гірки приносили кілки, залишені там днем раніше, і складали їх у дворі. Старі натрясали зверху соломи з своїх ліжок. Знахарка приносила вугілля з печі і розпалювала багаття. Вважалося, що у вогні повинні згоріти всі хвороби і біди.

Дітей у цей день потрібно особливо ретельно оберігати від злих сил — молитвами і доброю опікою. Ця традиція склалася в пам'ять про немовлят, «Іродом у Вифлеємі вбитих».

Поки батьки займалися з дітьми, молоді люди проводили час на посиденьках. Святочні гуляння продовжувалися, і навіть Страшний день і передбачуваний розгул нечисті не заважали хлопцям і дівчатам веселитися.

Існували для цього дня і особливі прикмети на погоду. Зокрема, говорили, що якщо дме північний вітер, а хмар на небі немає, то скоро почнуться морози.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини