"Підтримати"
Новини
Всі новини

10 січня - свята, іменини, народні прикмети

10 января - праздники, именины, народные приметы

Іменинники сьогодні: Олександр, Аркадій, Домініка, Юхим, Гнат, Корнилій, Леонід, Никанор, Никодим, Микола, Петро

Народний календар:

Домочадців день, або Різдвяний М'ясоїд
М'ясоїд не був святковим днем, з нього починався тривалий період певного способу життя православного селянина — часу, коли в їжу можна вживати м'ясо. Крім релігійних мотивів, це було пов'язано також з тим, що в перші дні січня було прийнято забивати худобу. Отже, на столі з'являлося м'ясо — в першу чергу, свинина. Однак це не скасовувало щотижневий піст по середах і п'ятницях.

У цей час розпочиналася пора весіль. Коли, як не в М'ясницю, сім'ї молодих могли накрити багатий стіл для гостей? А оскільки Різдвяна м'ясниця була довгою (вона тривала до Масляної), часу для шлюбних обрядів і веселих застіль цілком вистачало.

М'ясоїд називали також Домочадцевим днем. Вся родина збиралася в хаті: спільно виконували роботи по господарству, разом сідали за стіл. Цей день нагадував про те, що сімейна згода — найдорожче, що може бути у людини. «Коли в сім'ї лад, то і справа йде на лад, і достаток народиться», — говорили люди.

А напередодні Домочадцева дня на Червону гірку, яка була біля кожного села, приносили кілки і вбивали їх у землю. Вранці на гору приходили сім'ями: кожен пов'язував на кіл клаптик тканини і загадував бажання. Тривали в М'ясницю і святочні гуляння. У будинках збиралися гості та грали в різні ігри.

Існували і прикмети на погоду для цього дня. Вважалося, що якщо у цей день на скиртах ляже іній, то літо буде дощовим.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини