"Підтримати"
Новини
Всі новини

Прямі нащадки легендарної Мони Лізи мають українські корені. ВІДЕО

Прямые потомки легендарной Моны Лизы имеют украинские корни. ВИДЕО


Італійські дослідники знайшли пра-пра-правнучок жінки, яку нині вважають найбільш імовірною моделлю, з якої Леонардо да Вінчі написав легендарний портрет "Мона Лізи". Як виявилося, нащадки легендарної Мони Лізи мають українські корені

Сестри Наталія та Ірина Строцці належать до одного з найдавніших аристократичних сімейств італійської Тоскані. У сестер Строцці є українські предки.

За їх словами, про спорідненість з "Джокондою" вони знають з дитинства і для них це не новина, а реальна сімейна історія.

Дослідник Доменіко Савіні, який знайшов сестер, просто вивчав архіви одного з найдавніших флорентійських родин Строцці - півтисячі товстенних томів з документами, які накопичилися за п'ять століть.

За словами вченого, він не повірив власним очам, коли натрапив на папери, які підтверджували факт того, що молоді Строцці є прямими нащадками Лізи Герардіні, з якої писав свою "Джоконду" Леонардо да Вінчі.

Так італійські фахівці знайшли прямих нащадків загадкової Джоконди.

"Наталя й Ірина Строцці - нащадки Лізи Герардіні в 15-му поколінні по лінії батька. Цікаво, що досі ця спадковість весь час передавалася тільки по жіночій лінії. Саме це гарантує стовідсоткову чистоту зв'язку: якщо батьківство можна поставити під сумнів, то хто мати дитини – ніколи", - пояснив дослідник.

Однак, ще одним відкриттям виявилося те, що сестри Стоцци мають українських предків: їх бабуся по материнській лінії народилася у Києві, а дідусь - француз родом з Одеси.

Загалом, генеалогічне дерево Строцці вражає гучними іменами: Уїнстон Черчілль, засновник італійської історіографії та друг Макіавеллі - Франческо Гуччардині, Тереза Моцци, чиєю красою захоплювався Наполеон.

Однак гілка дружини флорентійського торговця - Лізи Герардіні - виділена особливо.

За іронією долі княжна Наталія Стоцци, яка грає в театрі, на Флорентійській сцені перевтілюється в Мона Лізу.За матеріалами ТСН

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини