"Підтримати"
Новини
Всі новини

Українським театрам перепаде вдвічі більше грошей ніж на кіно

Украинским театрам перепадет вдвое больше денег чем на киноВітчизняні театри у поточному році отримають із Державного бюджету близько 545,8 млн грн., що вдвічі більше ніж виділено на потреби Державного агентства з питань кіно - близько 273,2 млн грн.

Це витікає з проекту Держбюджету на 2016 рік, схваленого Верховною радою 24 грудня і підписаного Президентом України Петром Порошенком 31 грудня 2015 року, передає "Культпростір".

Згідно документу, Міністерство культури у 2016 році отримає майже 2 млрд 666 млн грн. (для порівняння, для Міністерства освіти і науки виділено майже 26 млрд грн, для Міністерства оборони – 55,5 млрд грн). В минулому році Мінкульт отримав 2 млрд 111 млн грн.

Найбільш значні частки виділених Мінкульту грошей підуть на фінансування, національних художніх колективів та концертних організацій (близько 331,3 млн грн), національних музеїв, національних та державних бібліотек (близько 336,9 млн грн), а також на витрати, пов’язані зі збереженням історико-культурної та архітектурної спадщини в національних та державних заповідниках (близько 222,2 млн грн).

У той же час гранти Президента молодим діячам мистецтва для створення і реалізації творчих проектів, премії і стипендії за видатні досягнення у галузі культури, літератури, мистецтва коштуватимуть бюджету трохи більше 10,5 млн грн, а гранти Президента молодим діячам для створення і реалізації творчих проектів в сфері кінематографії та премії за видатні досягнення у галузі кінематографії – всього 100 тис. грн.

Державний комітет телебачення і радіомовлення України отримає на свою роботу близько 819,3 млн грн. Видатки на Український інститут національної пам’яті становлять 11 млн грн, більше половини з яких буде витрачено на функціонування апарату інституту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини