"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Києві виявлено невідомі тексти художника Малевича

В Киеве обнаружены неизвестные тексты художника Малевича


У Києві виявлено раніше невідомі тексти художника-авангардиста Казимира Малевича. Про це розповіла дослідниця його творчості Тетяна Філевська на лекції в Києво-Могилянській бізнес-школі.

Відомий художник та філософ Казимир Малевич народився в Києві в 1879 році. За словами Татьяни Філевської , виявлені тексти датуються 1920-1930 роками. Вони зберігалися в домашньому архіві асистента Малевича Мар'яна Кропивницького, який стенографировал виступи художника в Києві.

Серед знайдених текстів є протоколи виступів Малевича про плани розробки експериментального кабінету образотворчого мистецтва в Київському художньому інституті, а також роздуми про проблеми освіти художників, створення нової академії мистецтв.

Чотири з п'яти знайдених текстів раніше ніколи ніде не друкувалися. Їх оприлюднюють у лютому 2016 року, коли заплановано проведення конференції "Малевич в Києві".

"Це надзвичайна подія для київського культурного горизонту. Досі київський період Малевича був найменш досліджений в його роботі", – резюмувала дослідник.

У 2015 році виповнилося 100 років найвідомішої картини Малевича "Чорний квадрат". Восени 2015 року вчені виявили приховані кольорові зображення на "Чорному квадраті".

За матеріалами Годон

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини