"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вчені: Причиною вимирання велетенських людиноподібних мавп стали кліматичні зміни

Ученые: Причиной вымирания гигантских человекоподобных обезьян стали климатические изменения


Вчені пояснили вимирання велетенських людиноподібних мавп. На думку антропологів, їх погубили зміни клімату.

Антрополог Шеррі Нельсон дала пояснення щодо вимирання гигантопитеков - роду самих великих людиноподібних мавп. Свої доводи вона оприлюднила у статті, опублікованій в Quaternary International, яка доступна також на ресурсі ResearchGate.

Загальновизнано, що останки людиноподібних велетнів, виявлені на території сучасного Китаю, належали гигантопитекам - давнім родичам сучасної людини з масою тіла до 300 кілограмів.

Повідомляється, що вимерли ці гіганти ще 300 тисяч років тому.

Після тривалих досліджень Шеррі Нельсон взялася довести, що головною причиною вимирання гигантопитеков стали кліматичні зміни, до яких вони не пристосувалися.

Вчені з'ясували, як мавпи мігрували в Америку.

Щоб прийти до такого висновку, Нельсон звернулася до изотропного складу зубної емалі мавп. З кінця 90-х відомо, що ізотропні відмінності, пов'язані з різноманітними дієтами тварин, відображаються на емалі під час формування зубів.

Шеррі Нельсон довела, що стародавні гигантопитеки були вегетаріанцями. У той же час похолодання клімату, що почалося ще 2,6 мільйонів років тому, спровокувало дефіцит рослинної їжі. А оскільки із-за своїх розмірів гігантські людиноподібні мавпи не могли лазити по деревах, виживання в нових умовах стало для них неможливим.

За матеріалами В УКРАЇНІ НЕМАЄ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини