"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вчені: Дітей варто заспокоювати співом замість розмов

Ученые: Детей стоит успокаивать пением вместо разговоров


Вченими з Монреальського університету було проведено дослідження, в ході якого вдалося з'ясувати, що маленьких дітей набагато більше заспокоює спів, ніж розмови. При цьому несуттєво, що саме за слова вимовляються, — значення має саме тембр голосу.

В експерименті було задіяно 30 здорових немовлят у віці від шести до дев'яти місяців. Щоб виключити вплив сторонніх факторів на реакцію дітей, під час експерименту спів і мова звучали у запису, причому не на рідній, французькій, а на турецькій мові.

Мами малюків при цьому знаходилися в кімнаті, але сиділи так, щоб діти їх не бачили. Це було зроблено для того, щоб малюки не реагували на вираз маминого обличчя, а тільки на звуки, які вони чують.

Експеримент починався тоді, коли діти повністю заспокоювалися. Мами ховалися, і малюкам починали програвати турецьку пісню та два варіанти мови — дитячий лепет і звичайну дорослу мову. Записи звучали до тих пір, поки на обличчі дітей не з'являвся плаксивий вираз.

У підсумку виявилося, що виконувану жіночим голосом пісню турецькому мовою малюки змогли спокійно слухати в середньому протягом дев'яти хвилин, а мову — вдвічі менше. Причому, що здивувало дослідників, особливої різниці між дитячим лепетом і дорослою мовою не виявилося — і той, і інший варіант заспокоїв малюків приблизно на чотири хвилини.

Пізніше вчені перевірили отримані результати на інших групах дітей, яким пропонували слухати мамин спів і мамину річ рідною мовою, і отримали приблизно той же ефект. Це говорить про те, наскільки важливо з дітьми молодшого віку не тільки розмовляти, але й співати їм. Адже саме спів володіє унікальними властивостями, які допомагають регулювати емоції малюків, підкреслюють дослідники.

За матеріалами Новини України

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини