"Підтримати"
Новини
Всі новини

Цікаві факти про смак

Интересные факты о вкусе


Смак є не тільки одним з найприємніших, але й досить складним відчуттям, яке наука лише починає розуміти.

Ось декілька дивовижних фактів про вашу здатність відчувати смак.

Відчуття смаку

1. У кожного з нас різна кількість смакових рецепторів

У нас кілька тисяч смакових рецепторів у роті, але це число варіює у різних людей від 2000 до 10 000. Смакові рецептори знаходяться не тільки на язиці, але і на ньобі і стінках ротової області, горла і стравоходу. З віком смакові рецептори стають менш чутливими, що, ймовірно, пояснює, чому продукти, які ви не любили в дитинстві, стають приємними на смак у дорослому стані.

2. Ви пробуєте на смак мозком

Интересные факты о вкусе


Коли ви відкушує шматочок пирога, здається, що ваш рот наповнений смаковими відчуттями. Але більшість цих відчуттів виникають у вашому мозку.

Черепно-мозкові нерви і смакові рецептори відправляють молекули їжі нюховим нервовим закінченнях носа. Ці молекули посилають сигнали до мозку, відомого як первинна смакова кора.

Ці повідомлення в поєднанні з повідомленнями про запах дають відчуття смаку.

Втрата смаку

3. Ви погано відчуваєте смак, якщо не відчуваєте запах

Интересные факты о вкусе


Велика частина смакових відчуттів - запахи, що передаються до рецепторів нюху у вашому мозку. Нездатність відчути запах з-за простуди, куріння, деяких побічних ефектів ліків може вплинути на нюхові рецептори в мозку із-за чого вам буде складно відчути смак.

4. Солодкі продукти допомагають їжу запам'ятовувати

Интересные факты о вкусе


Нове дослідження показало, що центри, пов'язані з епізодичною пам'яттю в мозку активізуються, коли ми їмо солодке. Епізодична пам'ять – це тип пам'яті, яка допомагає вам згадати, що ви відчували в певний час у певному місці. Епізодична пам'ять може допомогти контролювати харчову поведінку, наприклад, приймати рішення в залежності від спогадів того, що і коли ми їмо.

5. Смак можна відключити

Интересные факты о вкусе


Вчені навчилися стимулювати і заглушати нейрони в мозку, що відповідають за основні смакові відчуття: солодке, кисле, солоне, гірке. Так, наприклад у експерименті над мишами, коли їм стимулювали гіркий смак, миші кривилися.

6. Ви можете самі поміняти свої смакові відчуття

Интересные факты о вкусе


Смакові рецептори чутливі до певних сполук у їжі та ліках, що може змінити вашу здатність сприймати основні смакові відчуття.

Так наприклад, лаурилсульфат натрію в більшості зубних паст тимчасово пригнічує рецептори солодощі, з-за чого апельсиновий сік, випитий відразу після того, як ви почистили зуби, буде відчуватися, як несолодкий лимонний сік. Також сполука цинарин у артишоках може тимчасово блокувати рецептори солодкого.

Сприйняття смаку

7. Запах шинки додає їжі солоний смак

Интересные факты о вкусе


Існує ціла індустрія, яка придумує смак їжі, яку ви купуєте в магазині. Таке явище, як "фантомний аромат" змушує нас асоціювати продукти з певним смаком. Так, наприклад, додавши запах шинки до їжі, ваш мозок буде сприймати її більш солоної, ніж насправді, так як ми асоціюємо шинку з сіллю. А, додавши до їжі ваніль, ви будете сприймати продукт, як більш солодкий.

8. Ми воліємо гострі страви під час польоту

Интересные факты о вкусе


Коли ви летите в літаку, це може змінити ваше почуття смаку. Дослідження показало, що в літаку у людей придушуються рецептори солодкого і посилюються рецептори "п'ятого смаку" - умамі. З цієї причини в літаку частіше замовляють їжу з сильним смаком. Німецька авіакомпанія Lufthansa підтвердила, що пасажири замовляють томатний сік так само часто, як пиво.

9. Якщо ви вибагливі в їжі, можливо, ви – "супердегустатор"

Интересные факты о вкусе


Якщо вам не подобається смак баклажанів або ви чутливі навіть до найменшої присутності лука в їжі, можливо, ви відноситесь до 25 % людей, так званих "супердегустаторів", у яких на язиці більша кількість смакових рецепторів, з-за чого підвищується смакова чутливість.

10. Тяга до солодкого пов'язана з нашим виживанням

Интересные факты о вкусе


Любов до солодкого не говорить про недолік самоконтролю. Вчені вважають, що вона є біологічним перевагою, що забезпечує наше виживання. Перевага солодкого допомогло нам прийняти такі солодкі на смак продукти, як грудне молоко і фрукти багаті вітамінами. Останні дослідження також вказують на те, що солодощі мають болезаспокійливі властивості.

За матеріалами infoniac.ru

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме