"Підтримати"
Новини
Всі новини

Телевізор з унікальною технологією дозволить глядачам відчути емоційний вплив фільму

Телевизор с уникальной технологией позволит зрителям ощутить эмоциональное воздействие фильма


Британські вчені розробили мультисенсорний телевізор - тактильне телебачення, яке дозволяє відчути краплі дощу і вітер, відчути картинку на запах і смак.

Дослідники з Університету Сассекса вивчають методи, які допоможуть глядачам випробувати відчуття падаючих на руки крапель дощу або порив вітру, використовуючи ультразвукові хвилі і потоки повітря, щоб посилити емоційний вплив телевізійної картинки.

Новий мультисенсорний телевізор, який буде вбудована унікальна технологія від британських вчених і дозволить глядачам відчути все це. Крім вітру і почуття дощу, розробники мають намір створити і смакові відчуття.

За словами доктора Маріанни Обріст, викладача Інтерактивного дизайну Університету Сассекса, з допомогою тактильного телебачення можна буде створювати програми, що захоплюють увагу аудиторії і занурюють її в мультисенсорний світ.

Телевизор с уникальной технологией позволит зрителям ощутить эмоциональное воздействие фильма


Її команда співпрацює з авторами брістольського стартапу Ultrahaptics, яка розробили технологію, що дозволяє користувачам випробувати ті ж тактильні відчуття, що і герої телевізійного сюжету, при цьому не надягаючи спеціальні рукавички.

Технологія використовує ультразвук безпосередньої передачі відчуттів глядачеві, впливаючи на різні області долонь, стимулювання яких викликає різні емоції.

Дослідники виявили, що короткі точкові повітряні хвилі на області навколо великого, вказівного пальця і середини долоні змушують людину відчувати хвилювання. Повільна і помірна стимуляція зовнішнього боку долоні і області навколо мізинця пробуджують в людині почуття смутку.

Таким же чином музика у фільмах посилює емоції і глядач з нетерпінням чекає початку дії.

Доктор Обріст вважає, що в кінцевому рахунку люди зможуть використовувати тактильні відчуття поряд зі смаком і запахом в цілях повного занурення глядача в оповідання.

У перспективі людські емоції також можуть виражатися за допомогою кінестетичних технологій, що дозволяють передавати сенсорні відчуття за допомогою комп'ютерних програм.

У доповіді, представленій на конференції в Південній Кореї, доктор Обріст розповіла: "Уявіть собі пару, яка тільки що посварилася перед виходом на роботу. Поки вона сидить на нараді, через її браслет їй передається відчуття ніжного погладжування по долоні. Це відчуття заспокоює її і повідомляє їй про те, що її коханий більше не сердиться".

За матеріалами Аксакал.ТВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини