"Підтримати"
Новини
Всі новини

Найбільші досягнення медицини в 2015 році

Самые крупные достижения медицины в 2015 году

2015 рік став для медицини особливо продуктивним. Було здійснено безліч захоплюючих відкриттів, зроблені яскраві прориви в медтехнологіях, ряду вже існуючих ліків було знайдено нове застосування. У нашому огляді десятка найбільш значущих медичних відкриттів минулого року.

1. Відкриття теиксобактину

У 2014 році Всесвітня організація охорони здоров'я попередила, що світ вступає в "еру пост-антибіотиків". Вже в наступному році вчені виявили новий антибіотик, який був названий теиксобактин.

Він примітний тим, що активний відносно патогенних бактерій, які виробили резистентність до існуючих антибіотиків. Теиксобактин вбиває мікроби, блокуючи їх здатність вибудовувати клітинні стінки, тому мікроби не можуть розвивати стійкість до препарату.

2. Лікарі виростили голосові зв'язки з нуля

Однією з найбільш захоплюючих і футуристичних галузей медицини є регенерація тканин. У 2015 році список створених штучним шляхом органів поповнився - лікарі Університету Вісконсіна змогли виростити з нуля голосові зв'язки людини.

Вихідні клітини були взяті у п'яти людей, після чого зв'язки виростили в лабораторії протягом двох тижнів. Сьогодні проводяться експерименти на мишах, чи не буде організм відкидати штучну тканину.

3. Ліки від раку можуть допомогти страждаючим хворобою Паркінсона

Тасигна (або нілотініб) - препарат, який регулярно використовується для лікування людей, хворих на лейкемію. Тим не менш, нові дослідження, проведені в медичному центрі Джорджтаунського університету показали, що тасигна може допомагати усунути симптоми хвороби Паркінсона.

Дослідження тривало 6 місяців, а брали в ньому участь 12 пацієнтів, які приймали зростаючі дози нилотиниба. Всі 11 випробовуваних, які закінчили тести, відзначили істотне поліпшення.

4. Перші у світі 3-D-надруковані ребра

В останні роки 3-D друк починає з'являтися в нових галузях, включаючи медицину. У 2015 році лікарі університетського госпіталю Саламанки в Іспанії здійснили першу в світі операцію з пересадки грудної клітини з використанням ребер-протезів, віддрукованих на 3-D-принтері.

Пацієнт страждав від саркоми грудної стінки. Для того, щоб дістатися до пухлини і запобігти її поширення, лікарям довелося видалити частину ребер. Операція з вживлення імплантату всередину тіла пройшла успішно, пацієнт повністю одужав.

5. Клітини шкіри були перетворені в клітини мозку

Вчені Інституту Солка в Ла Хойя, Каліфорнія вже протягом багатьох років вивчають людський мозок. Вони розробили метод перетворення клітин шкіри у клітини мозку і вже знайшли кілька корисних застосувань для цієї нової технології. По-перше, вченим, що вивчають хвороби Альцгеймера і Паркінсона, стане простіше вивчати мозкову тканину і наслідки старіння для цієї тканини. Раніше досліджували мозок тварин, але є межі того, що можна дізнатися про хвороби, вивчаючи інші види.

По-друге, після того, як дослідники розробили методику штучного створення клітин мозку, вони почали досліджувати можливість виробництва нейронів, які виробляють серотонін.

Саме вони пов'язані з такими захворюваннями, як аутизм, шизофренія і депресія. Нова ж технологія повинна стати справжньою знахідкою для дослідників, що вивчають психічні захворювання.

6. Протизаплідні таблетки для чоловіків

У Японії вчені дослідницького інституту мікробних захворювань при університеті Осаки опублікували результати нового дослідження, яке в найближчому майбутньому може призвести до появи таблеток контролю народжуваності для чоловіків.

Вони працювали з препаратами такролімус і циклоспорин А, які, як правило, вводять пацієнтам після трансплантації органів, щоб придушити імунну систему і зменшити шанси на відторгнення органів. Після введення такролімусу і циклоспорину піддослідним мишам ті стали безплідними на тиждень.

7. Друк ДНК

Завдяки технології 3-D друку став можливим ще одне унікальний винахід — можливість друкувати синтетичні ДНК. Вчені оперують наночастинками золота діаметром в мільйонну частку сантиметра і створюють з них впорядковані структури.

Сенс полягає в тому, що ДНК разом з додатковою речовиною може створити синтетичну ДНК-нитку. Вчені з Каролінського інституту в Швеції пішли ще далі і створили синтетичний ДНК, вибудувавши молекули у формі кролика.

8. Наноботи

На початку 2015 року в сфері робототехніки стався справжній прорив, коли команда дослідників з Університету Каліфорнії в Сан-Дієго оголосила, що були проведені перші успішні випробування, в ході яких нанороботи були використані для виконання певних завдань усередині живої істоти (досліди проводилися на лабораторних мишах).

Після імплантації всередину тварин мікромашини досягли шлунків мишей, де вивільнили свій вантаж - крихітні пластівці золота.

В кінці процедури виявилося, що шлунки мишей не були пошкоджені, тобто для тварин повністю безпечно ковтати мікроскопічних наноботів. Це говорить про те, що наноботи можуть стати більш ефективним методом доставки ліків в організм пацієнтів в майбутньому. Двигуни роботів виготовляються з цинку.

Коли вони приходять у контакт з кислотами всередині організму, відбувається хімічна реакція, яка генерує бульбашки водню, рушійні наноботів. Через деякий час двигуни просто розчиняються в шлункової кислоти.

9. Мозковий наноімплантат

Команда в Гарварді розробила імплантат, який вживляеється в мозок і який може лікувати людину від різних хвороб: від нейродегенеративних захворювань до паралічу.

Імплантат складається з електронного пристрою і спеціальних електродів, які можуть бути підключені до різних машин після вставки імпланта в мозок. Це можна було б використовувати для моніторингу нейронної активності, стимулювання тканин та прискоренню регенерації нейронів.

10. Каннабіс з дріжджів

Протягом багатьох років марихуана використовувалася для лікування симптомів, викликаних ВІЛ або хіміотерапією. Крім того, є таблетки, в яких використовується синтетичний варіант основного психоактивної речовини марихуани, тетрагідроканнабінол (ТГК).

Біохіміки з технічного університету в Дортмунді (Німеччина) оголосили, що вони вивели новий штам дріжджів, здатний виробляти ТГК.

Крім того, є також неопубліковані дані з приводу того, що вченим вдалося вивести ще один штам дріжджів, який виробляє каннабидиол, інше активне з'єднання марихуани.

Необхідні подальші дослідження щодо того, коли біохіміки зможуть максимізувати виробництво ТГК в промислових масштабах.

За матеріалами: gogetnews.info

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме