"Підтримати"
Новини
Всі новини

6 січня - свята, іменини, народні прикмети

6 января - праздники, именины, народные приметы

Свята сьогодні

Різдвяний святвечір
Вечір 6 січня — Різдвяний святвечір, переддень Різдва. У народі його також називають «коляди». Значення святої ночі появи на світ Богонемовля Христа настільки велике, що навіть хід нової історії і наше літочислення ми сьогодні ведемо саме від Різдва Христового.

Святвечір — останній день Різдвяного посту. Традиційно в цей день в їжу можна було приймати лише так зване сочиво — розмочені зерна пшениці з медом і фруктами. Ця традиція і дала назву святу.

У Різдвяний святвечір до «вечірньої зірки», тобто до вечірніх співів за Богослужінням «Волхви ж із зіркою подорожують», нічого не їли і навіть не сідали за стіл. З появою ж на небі першого радісного вогника, який сповістив колись волхвів про народження Спасителя, можна було починати святкувати.

Головне кулінарна подія Різдва — це вечеря в святвечір. Наші предки в переддень Різдва обов'язково клали на стіл пучок свіжого сіна — на згадку про ясла, в яких народився Ісус. Стіл накривали білосніжною скатертиною і розставляли на ньому дванадцять страв — за кількістю апостолів, — і всі страви були пісними.

Іменинники сьогодні: Артем, Євгенія, Інокентій, Клавдія, Микола, Сергій

Народний календар:

Сочевник, або Святвечір
6 січня — «навечір'я» Різдва Христового. Напередодні свята в просторіччі називається Святвечором, або Сочевником.

У переддень Різдва на Русі дотримувалися звичаїв колядування. Хлопці та дівчата ходили по домівках, співаючи пісні-коляди і випрошуючи у господарів частування і гроші.

Дівчата також ворожили: звідки загавкає собака, звідти і наречений сватів зашлет. Ще одна прикмета діяла для всіх. Вважалося, що якщо у цей день попаритися в жаркій лазні — здоров'я стократ додасться.

На цей день в народі існувало безліч прикмет. Наприклад, не можна було йти з дому — інакше скотина по весні буде блукати по лісах. Говорили також: на святий вечір ткати — нещастя догоджати.

За багатьма ознаками судили про майбутній урожай. Ясний день обіцяв, що вродять і овочі в городі, і пшениця в полі. Зірки в небі віщували великий урожай чорниці, іній і глибоко промерзла земля — врожай хліба, чорні стежки на снігу — урожай гречки.

Говорили, що якщо Чумацький Шлях сповнений зірок — погода буде ясною.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини