"Підтримати"
Новини
Всі новини

Про неймовірну шкоду електронних цигарок - вчені

О невероятном вреде электронных сигарет - ученыеГрупа вчених з університету Каліфорнії в Сан-Дієго (США) довела, що кількість канцерогенів і шкідливих речовин, яка виділяється під час куріння електронних сигарет, відповідає показнику у звичайному тютюновому димі. Докладні результати дослідження викладені в Oral Oncology.

Згідно думки вчених, e-сигарети вбивають клітини легенів і пригнічують функціональність інших систем подібно звичайним сигаретам.


Таких висновків дослідники дійшли в ході спеціальних експериментів, під час яких вони спостерігали за тим, як активні речовини найпопулярніших моделей електронних сигарет і рідин-наповнювачів впливають на культури легеневих клітин.

У результаті з'ясувалося, що до смерті клітин призводять навіть нібито "нешкідливі" безнікотинові електронні сигарети. У випадку з нікотиновими наповнювачами показник смертності був лише незначно вищим.

За словами вчених, це пояснюється тим фактом, що при вигорянні рідини людина, крім нікотину вдихає формальдегід і різні шкідливі ароматичні добавки на кшталт діацетилу, що має канцерогенний ефект.

Раніше вчені з Гарварду з'ясували, що діацетил в електронних сигаретах сприяє розвитку важкого облітеруючого бронхіоліту.

Нагромадження цих речовин приводило до "несправностей" в клітинах ДНК та запуску їх апоптозу, після якого клітини повністю руйнуються.

Дослідники на даний момент продовжують порівнювати ефект від різних виробників електронних сигарет з метою зрозуміти, які з них завдають найбільшої шкоди організму і чи є безпечні аналоги.

Матеріал : gazeta.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини