"Підтримати"
Новини
Всі новини

2015: Україна нарешті вирвалася із замкнутого кола

2015 год: Украина наконец вырвалась из замкнутого кругаПеред початком нової історії нації, більшість людей в країні жили нормально: працювали, відвідували ресторани, навчались, жили звичайним нормальним життям. Але недостатньо жити "нормально", коли будь-хто посягає на свободу людини та на її гідність, коренем якої є людські чесноти. Українськими уособленнями гідності є "Небесна сотня" та "кіборги", які захищали майбутнє країни та стали символами боротьби.

Рік, який минає, поступово ламає застарілий стереотип, що Україна рухається по колу. Україна почала рухатись по спіралі еволюції. Це відчувають тисячі людей, у яких два роки тому кардинально змінилось життя.

На відміну від політиків минулого, які отримали владу під час революційних процесів, які досі не збагнули, що вже змінилась країна і змінюється світ. Одночасно 2015 рік - це також програш інтелігенції.

Найбільшою помилкою Майдану було те, що волонтери, активісти, підприємці та загалом вся інтелігенція не пішли в політику або пішли різними маленькими маловідомими групками. Але політика прийшла по них по черзі, через два роки. У постмаданівській владі дехто мріє про класократичний метод правління, але за всіма ознаками влада впевнено наближається до охлократичного. І якщо ми не хочемо нових бунтів мас проти власної здеморалізованої влади, економічної турбулентності, життя в невизначеності, то маємо докласти серйозних зусиль, щоб повернути напрям руху країни до демократичного методу.

Країну можуть творити і без вас, але, можливо, не так, як бажали би ви

Хто може зробити це? Активна група людей, яку об'єднують певні політичні цінності, яка за своєю суттю є новою інтелігенцією і рухає країну вперед. Це не лише випускники провідних ВУЗів і підприємці, адже інтелігентною людиною можна назвати і робітника, фермера, вчителя і представників інших професій. Ця активна група людей є носіями історичної української національної ідеї: "Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не захочемо бути". Для таких особистостей з високим рівнем відповідальності підвести інших – означає зрадити самому собі.

Як писав Антуан де Сент Екзюпері - "Істина людини - це те, що робить її людиною". А істину складають: духовність, моральність, єдність слова та діла. Саме тому духовність, моральність, єдність слова та діла як найвищі їх прояви мають бути новою державною політикою нової країни на чолі з новими лідерами. Ми повинні вчитись жити гідно, з вірою в те, що робимо все правильно.

В новому році саме інтелігенція мусить стати каталізатором прогресивних змін, ідей, реформ. Приєднуйтесь до партій, які несуть нові політичні цінності, долучайтесь до експертних груп, генеруйте ідеї і пропонуйте рішення, знаходьте таких самих, як ви, і об'єднуйтесь. Пам'ятайте, що країну можуть творити і без вас, але, можливо, не так, як бажали би ви.

Антон Мельник на НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини