"Підтримати"
Новини
Всі новини

Країни світу, для яких наш Новий рік - не свято

Страны мира, для которых наш Новый год - не праздник

Далеко не для всіх ніч з 31 січня на 1 січня перетворюється в саму божевільну ніч року. У деяких країнах місце Нового Року займає різдво, в деяких про свято і зовсім не згадують. Та й звичний Новий рік — не більше ніж різдво, без ангелів і прив'язане до астрономічної зміні часів року. Ось країни, де новий рік не тільки не святкують, але навіть забороняють.

Саудівська Аравія
У Саудівській Аравії не просто не святкують Новий рік та Різдво — тут вони під забороною. Тут є спецзагони поліції, які стежать за тим, щоб у продажу і на вулицях не з'являлася святкова атрибутика. Справа в тому, що в Саудівській Аравії, як і в іншому світі ісламського традиціоналізму, строго слідують законам шаріату, які забороняють відзначати свята невірних. Справжнє свято тут настає 21 березня — у день весняного рівнодення, який часто збігається з першим днем священного місяця мухаррам.

Іран
В Ірані користуються персидським календарем, за яким новий рік починається 21 березня. Саме тоді іранці і святкують щосили. Навруз — це більше національна традиція, ніж ісламський звичай, і в цьому іранці відрізняються від саудитів. Кордон року для них проходить непомітним, проте відзначати його ніхто не забороняє. Принаймні, так було до активізації фундаменталістів в останні роки.

Ізраїль
Для ізраїльтян Новий рік і Різдво проходять практично непомітно. Новий рік євреї зустрічають за єврейським календарем, який говорить про те, що свято потрібно відзначати восени, коли під час місяця тишрей настане молодик. Це може статися і у вересні, і в жовтні, тому точної дати немає. Що стосується Різдва — лубочні християнські мотиви тут не дуже цінують.

Індія
В Індії так багато народів і культур, що підвести їх під один календар просто неможливо. Тому, індуси вільні святкувати свої головні свята тоді, коли заманеться. Спеціально для цього, індуські роботодавці дають їм спеціальні відгули, виходячи з релігійних особливостей працівника. Але взагалі, за загальноприйнятим індійським календарем, Новий рік потрібно відзначати 22 березня, але, наприклад, в штаті Керала зміну року святкують 13 квітня, в південних штатах є своє свято Дівапалі, а у сикхів — Вайсакхі.

Китай
Китайський Новий рік припадає на один з днів у період з 21 січня по 21 лютого. Саме тоді в силу вступає тотем року або інша тварина. В цьому році це буде Вогняна мавпа — істота дуже запальна і мінлива. Тим не менш, її рік настане не раніше тієї дати, яку оберуть китайські астрономи.

В'єтнам
В'єтнамський новий рік найчастіше збігається з китайським, проте є істотні розбіжності в традиціях. День нового року вибирається за принципом «перший день першого місяця за місячним календарем». В'єтнамці люблять святкувати дату разом з родичами, поминають покійних і дарують один одному подарунки. Святкувати в'єтнамці можуть дуже довго — цілий тиждень.

Південна Корея
У Південній Кореї 1 січня оголошено вихідним, але прагматичні корейці не поспішають влаштовувати багатоденні свята. І хоча тут є всі звичні атрибути західного різдва, корейці не наряджають будинків і не влаштовують серйозних гулянь.

Бангладеш
У Бангладеші новий рік у вигляді свята настає 14 квітня, в перший день місяця бойшак. У цей день тут прийнято одягати все краще відразу і вирушати на довгі прогулянки по вулицях міста. Виходить у бенгальців досить весело, особливо якщо врахувати, що в країні давно прийнятий «сухий закон».

За матеріалами: trendymen

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини