"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вчені розповіли про користь консервованих фруктів і овочів

Ученые рассказали о пользе консервированных фруктов и овощей
Консервовані овочі та фрукти можуть бути корисні. Однак при цьому такі люди можуть споживати більшу кількість калорій і цукру.Як встановили дослідники з Університету Каліфорнії, люди, що вживають такі овочі та фрукти, харчуються правильніше, ніж ті, хто не їсть їх.

Результати дослідження показали, що серед дорослих, які вживали консервовані фрукти та овочі, середня оцінка якості дієти склала 49 балів по шкалі від 0 до 100, а раціон їх однолітків, що уникали таких продуктів, оцінюється в 47,4 бали. Вченими були проаналізовані дані 42 тисяч дітей і дорослих. У дітей, які вживали консерви, середній бал склав 45,8 в порівнянні з 43,3 у тих, хто не їв консерви.Фахівці оцінювали загальну якість дієти учасників дослідження і вивчали їх раціон.


Приблизно 11 відсотків добровольців щодня вживали консервовані овочі та фрукти. При цьому розходжень у вазі, окружності талії та свідченнях артеріального тиску у людей, які їли і не їли консерви, дослідники не виявили. За словами вчених, в цілому ці люди зазвичай споживали більше поживних речовин, проте також більше калорій, жиру і цукру. Також не відрізнялися і рівні солі і цукру в раціоні учасників.

Читайте на InfoKava.com: Продукти, які вдвічі знижують ризик смерті

У раціоні дітей, які вживали консервовані овочі та фрукти, було більше білка, магнію, кальцію і вітаміну А. Вчені вважають, що, ймовірно, люди, що вживають консервовані фрукти та овочі, також часто їдять їх у свіжому і замороженим видах. Фахівці також попереджають, що всі консерви абсолютно різні, тому радять включати в свій раціон ті, де міститься менша кількість солі та цукру. Крім цього, перед вживанням консервований овочів та фруктів слід зливати і промивати.

Але й мінуси теж названі.

Хоча ботулізм – не єдина небезпека, яку можуть приховувати в собі консерви.Для шкідливої бактерії особливо комфортним середовищем є банки з консервами, де немає кисню і багато поживних речовин. Однак, незважаючи на останні висновки про користь овочів і фруктів, давно відомо, що консерви можуть таїти в собі небезпеку під назвою «ботулізм». Якщо людина з'їсть такий заражений продукт і не отримає своєчасну медичну допомогу, це загрожує серйозними наслідками аж до летального результату.

Що стосується зеленого горошку і консервованої кукурудзи, тут головне — не їсти у великих кількостях і не змішувати з майонезом, що створить зайві калорії і викличе бродіння в шлунку.Кислота сприяє посиленню вироблення шлункового соку та підвищує апетит, тому консервацію захочеться заїсти чим-то більше калорійним. Сіль затримує воду в організмі і може привести до появи зайвих кілограмів. Це ж відноситься і до кабачкової та баклажанної ікри. Так, людям, охочим зберегти здоров'я й стрункість, краще відмовитися від маринованих огірків і помідорів у зв'язку з тим, що в їх маринаді міститься багато солі і оцтової кислоти.

Консервовані фрукти також не можна назвати повноцінною заміною свіжих продуктів, адже все варення і компоти містять величезну кількість цукру, що не може позитивно позначатися на здоров'ї. Тому з їх вживанням слід бути обережним, дотримуючись помірність.


Джерело: fxstock.ru

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини