"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Японії налічується понад 10 млн довгожителів

В Японии насчитывается более 10 млн долгожителей

Японія змогла підвищити середню тривалість життя населення на 30 років за останні сім десятиліть завдяки загальному доступу громадян до медицини. Про це у статті для британського медичного журналу "Ланцет" написав прем'єр Японії Сіндзо Абе. Матеріал був розміщений на офіційному сайті МЗС країни.

"За останні 70 років середня тривалість життя в Японії зросла більш ніж на 30 років. Ці досягнення - результат створення універсальної системи медичного страхування в 1961 році, забезпечення таких потреб, як здорове харчування та доступ до чистої води", - зазначає політик.


Дійсно, Японія досягла колосальних результатів, які відображає статистика. Середня тривалість життя серед японських чоловіків сьогодні становить 80,5 року, а жінок - 86,83 року.

Багато експертів досі ламають голови над тим, як Японії вдалося вийти на такі показники. Аналітики виділяють кілька причин.

Один із секретів довголіття - правильне харчування і рухливий спосіб життя. Японці вживають в їжу велику кількість морепродуктів, рису і овочів, не зловживають хлібобулочними виробами. Японська нація досить активна. Так, в Токіо вечорами вулиці наповнюються любителями пробіжок, а вранці численними велосипедистами. Серед останніх переважають матусі, які розвозять дочок і синів по дитячим садкам, а також офісні службовці, які крутять педалі прямо в лакованих туфлях і краватках.

Прейскурант на послуги лікарів і ціни на ліки строго регулюється владою

Пенсіонери також не замикаються у своїх будинках, а продовжують вести активний спосіб життя. Відмінний приклад - Хидэкити Міядзакі, який у віці 105 років встановив світовий рекорд з бігу у своїй віковій групі. Дистанцію в 100 метрів він підкорив за 42,22 секунди. При цьому не збирається зупинятися на досягнутому, а ставить перед собою амбітну мету - підкорити стометрівку за 35 секунд. За словами Міядзакі-сану, він щодня кладе в рюкзак тяжкості і довго гуляє в одному з парків Кіото.

У більшості японці - дуже струнка нація, яка практично не страждає від зайвої ваги. Часто буває складно визначити вік жителя Країни висхідного сонця на око. Японці та японки виглядають молодше своїх років і змушують заздрити їм представників інших країн. Підтягнутість японського народу особливо впадає в очі на контрасті з європейцями чи американцями, які досить часто виділяються в цьому плані в гіршу сторону.

Але не будь в країні якісної медицини, навряд чи можна було б розраховувати на настільки пристойне збільшення середньої тривалості життя населення. Страхуванням у Японії охоплений практично кожен житель. Програма, орієнтована на загальну доступність медполісів, була розроблена державою ще в 1961 році і успішно працює і досі. Навіть з урахуванням того, що частка літніх людей в Японії з кожним роком збільшується, а разом з нею ростуть і витрати на лікування людей похилого віку, влада не збирається відмовлятися від неї. Нагадаємо, що кількість літніх людей в Японії, які досягли 80-річного віку, в цьому році вперше в історії перевищила десять мільйонів осіб.

Маючи на руках страховку, житель японського архіпелагу може звернутися до будь-якого лікаря будь-якої клініки. При цьому за огляд, процедури та інші маніпуляції докторів він заплатить близько 30 відсотків від загальної вартості. Решту покриє держава. Важливий момент: прейскурант на послуги лікарів і ціни на ліки строго регулюється владою. Які-небудь порушення в даній сфері виключені, діє суворий контроль. Тому для пацієнта немає особливої різниці, піти в державну клініку або приватну, все одно людина витратить приблизно одну і ту ж суму.

Звідси випливає ще одна характерна риса японської медицини: при рівній вартості обслуговування місцевих клініки змушені залучати пацієнтів професійним рівнем персоналу і наявністю сучасного обладнання, що підстьобує медустанови розвиватися. Японія давно значиться в числі світових лідерів у технологічному плані і є одним з провідних розробників медичного обладнання. Японці звертаються до лікарів у середньому близько 15 разів на рік. Це один з найвищих показників у світі. Примітно, що жителям Країни висхідного сонця доводиться йти в поліклініку в разі навіть легкого захворювання. На території Японії не можна купити більшість ліків без рецепту лікаря. У вільному продажу є тільки найпримітивніші препарати. Крім того, якщо людина занедужує і доктор прописує йому курс з 15 таблеток, то саме таку кількість пігулок пацієнт отримає в аптеці.До речі, професія лікаря в Японії - одна з найпрестижніших. Вона гарантує працевлаштування після випуску і непоганий заробіток. Платню медиків встановлюється державою. Медичні школи існують практично при кожному великому університеті, термін навчання - шість років.

Декілька слів про любов японців до чистоти. На території острівної держави підтримується ідеальний порядок і суворо дотримуються санітарно-епідеміологічні норми. У великих містах повсюдно доступні безкоштовні громадські туалети з умивальниками. На території більшості дитячих майданчиків є стаціонарні вбиральні, як і на станціях метро, а також в "комбини" - невеликі магазини товарів першої необхідності. У місцях, куди приходить велика кількість відвідувачів, обов'язково буде стояти ємність з антибактеріальною рідиною для рук.

За матеріалами: www.rg.ru

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини