"Підтримати"
Новини
Всі новини

Одеська медична реформа від Маші Гайдар: лікарі стануть приватними підприємцями

Одесская медицинская реформа от Маши Гайдар: врачи станут частными предпринимателями

В Одесі презентували проект реформи системи регіональної охорони здоров'я, реалізація якого почнеться в наступному році. Про нюанси стратегії реформування медичної сфери 18 грудня розповіли радник Глави Одеської області Марія Гайдар і директор департаменту охорони здоров'я та соціального захисту населення ОДА Тетяна Ляпчук.

«По–перше, в рамках реформи буде створена нова структура управління — Агентство з охорони здоров'я Одеської області. Агентство візьме на себе значну частину функцій, які сьогодні виконує управління охорони здоров'я облдержадміністрації. Організоване воно буде у формі комунального або державного підприємства і займеться, серед іншого, закупівлею медикаментів та обладнання, укладанням договорів з конкретними лікарями і медичними установами, а також виділенням коштів на медичне обслуговування безпосередньо пацієнтам», — зазначили спікери.


Складатися нова структура буде близько з 11 різних відділів. У той час як управління охорони здоров'я буде лише частково контролювати даний орган. Наприклад, структурний підрозділ буде оголошувати тендери на закупівлю тих чи інших препаратів, а проводити саму процедуру буде вже Агентство.

«Другий аспект реформи – створення системи, в рамках якої лікарі будуть мати статус приватних підприємців і надавати послуги на контрактній основі. При Агентстві буде створена нова служба з надання первинної допомоги. Ця служба буде працювати паралельно зі старою системою. Одесити зможуть самостійно вибрати, послугами якої системи краще скористатися. Модернізація первинної ланки передбачає набір «нових лікарів». У той час як реформа не передбачає створення додаткової лікарської спеціальності», — розповіли спікери.


Відзначається, що в «нову службу» будуть залучатися вже діючі фахівці загальної практики (терапевти, педіатри, гінекологи), а також представники приватних медичних клінік, відомчих установ, пише Таймер

«Нові лікарі» будуть працювати як приватні підприємці на підставі контракту, укладеного з Агентством. Подібним чином буде забезпечуватися принцип розмежування замовника та постачальника послуг», — пояснює Гайдар.


Відзначається, що оплачувати послуги «нових лікарів» будуть за рахунок бюджетних коштів.

«Вперше в Україні запрацюють висококваліфіковані фахівці, які будуть надавати первинну допомогу. Це якісне обслуговування, комфортне приміщення, відсутність черг та забезпечення базовими ліками безкоштовно», — запевнила радник Саакашвілі.


Другим нововведенням стане виключення поліклінік і лікарень зі статусу бюджетних установ. Так, за задумом авторів реформи, всі вони мають перетворитися в неприбуткові організації.

«Всім установам охорони здоров'я у рамках реформування буде надана автономність і незалежність – лікарні зможуть перерозподіляти кошти в залежності від потреби, запровадити систему оплати праці медпрацівникам в залежності від обсягів виконаних робіт та їх кваліфікації, а також залучати позабюджетні джерела фінансування», — зазначають речники.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини