"Підтримати"
Новини
Всі новини

В ЄС підліткам можуть дозволити використовувати соціальні мережі лише за згодою батьків

В ЕС подросткам могут разрешить использовать социальные сети только с согласия родителей

Парламентарії Європейського Союзу прийшли до компромісу з приводу збільшення віку, з якого дозволено користуватися соціальними засобами комунікації: кожна країна має право приймати самостійне рішення з цього питання. Тобто, держави-члени ЄС зможуть встановлювати свої вікові обмеження (в межах від 13 до 16 років) для підлітків на використання соціальних мереж і сервісів на зразок Instagram, Facebook і Snapchat без дозволу батьків.

Зараз в ЄС, як і в США, з 13 років дозволяється реєструватися в соціальних мережах без згоди батьків, але останні доповнення до Правил захисту даних в Європі припускають підвищення «цифрового віку» з 13 до 16 років. Технологічні компанії, як повідомляється, чинили сильний тиск на членів парламенту, намагаючись домогтися скасування змін. Видання The Financial Times повідомляло, що альянс компаній, серед яких були Google і Facebook, засуджували всіх, хто виступав за внесення поправок. Додаткові бар'єри для збільшення користувацької бази за рахунок підлітків можуть негативним чином позначиться на становищі багатьох технологічних компаній, які використовують бізнес-моделі, орієнтовані на швидке зростання і отримання прибутку тільки після набору мінімально необхідної кількості клієнтів.

Деякі критики стверджують, що діти вже обманюють про свій вік в інтернеті, так що підвищення вікового бар'єру тільки відволікає від головної задачі – реалізації більш значущого механізму захисту і освіти.

В цілому ж нові правові норми дають споживачам в ЄС більше контролю над своїми даними. За найменше порушення цих норм ЄС має право штрафувати компанії на суму в розмірі до 4% річного обсягу світових продажів. Крім того, компанії будуть нести більшу відповідальність за свої проступки. З цього моменту навіть якщо компанія на підставі договору аутсорсингу передала обробку даних іншої компанії, вона все одно повинна забезпечити пряме виконання всіх передбачених норм законів, пише The Verge

Нові правові норми повинні бути офіційно затверджені Європейським парламентом вже завтра (звичайна формальність), тоді як країнам-членам ЄС відведено два роки, що привести свою нормативну базу у відповідність до прийнятих змін.

Джерело

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини