"Підтримати"
Новини
Всі новини

Кримінальну справу щодо незаконної анексії Криму Росією, - Гаазький суд

Уголовное дело относительно незаконной аннексии Крыма Россией, - Гаагский суд
З 2017 року Міжнародний кримінальний суд в Гаазі (МКС) може отримати нову функцію - розглядати справи, пов'язані з актами агресії, серед яких - анексія. Тому на даний момент МКС не може відкрити за зверненням України кримінальну справу щодо незаконної анексії Криму Росією. Про це заявив офіційний представник МКС Фаді Ель-Абдалла, передає УНІАН.

"Ця норма записана в Римському статуті, але вступить в силу з 2017 року. У листопаді 2017 року має відбутися голосування з приводу того, чи ми хочемо активізувати цю частину судової відповідальності чи ні. В залежності від результатів голосування ми будемо знати, чи підпадає цей злочин під юрисдикцію суду", - пояснив Адбалла.

Крім того, відповідні поправки до статуту повинні ратифікувати країни, які є учасницями цього документа. (Римський статут є міжнародним договором про заснування Міжнародного кримінального суду - ред.).

"Оскільки це була нова поправка в Римський статут, держави повинні її ратифікувати. Як мінімум, нам потрібно 30 ратифікацій плюс позитивне голосування", - додав Він.

Читайте на InfoKava: Яценюк доручив передати «справу Путіна» в Гаагу

Однак, зазначимо, що за словами Абдалла, Україні швидше за все не зможе звернутися до МКС навіть у 2017 році.

"Я не думаю, що це доречно щодо фактів, які були в минулому. Події, що відбулися до того, як поправка щодо акту агресії вступить у дію, не будуть розглядатися судом", - зазначив спікер.

Абдалла нагадав, що в даний час під юрисдикцію МКС підпадають справи, пов'язані зі злочинами проти людяності, злочинами, вчиненими під час воєн, і геноцидом.

Як повідомляв MIGnews.com.ua Міжнародний кримінальний суд в Гаазі (МКС) стежить за розслідуванням катастрофи малайзійського літака "Боїнг 777" (рейс МН-17), збитого в минулому році в небі над Донбасом.


Джерело: m.mignews.com.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини