"Підтримати"
Новини
Всі новини

Схеми Сергія Курченка на українському ринку нафтопродуктів живуть і процвітають

Схемы Сергея Курченко на украинском рынке нефтепродуктов живут и процветают
Одіозного українського олігарха Сергія Курченко давно вже немає на українському ринку нафтопродуктів. Але схеми, на яких він заробив свої мільярди, живуть і процвітають. Паливо поганої якості і ввезене без сплати податків сьогодні займає третину ринку. А головне, контрабандистам і шахраям в нашій країні нічого не загрожує.

Коли на ринку працював Курченко, ввезення контрабандної продукції було звичайною справою. Але тоді він, принаймні, не обрушував ринок, згадує співвласник мережі АЗС ОККО Віталій Антонов. Тобто він заробляв на тому, що не платив податки державі, але не продавав в роздробі паливо за цінами нижче ринкових. Зараз все змінилося - контрабандисти не залишають офіційним торговцям жодних шансів на виживання.

Читайте на InfoKava: У Полтаві процвітають транспортні корупційні схеми (ТВ, відео)

Продаж за низькими цінами контрабанди, а часто і палива, яке роблять з низькооктанового бензину і присадок, так званої "бодяги", в країні набуває загрозливих розмірів. А популярність таких сумнівний сумішей зростає через падіння платоспроможності населення.

Антонов каже, що боротися з такими явищами в Україні практично неможливо, оскільки за двадцять останніх років було прийнято безліч законів, які де-факто усунули кримінальну відповідальність за контрабанду. А аналітик компанії UPECO Олександр Сіренко, стверджує, що якість нафтопродуктів на протязі останніх п'яти років ніхто з державних органів не контролює.

Головним чином, контрабанда і контрафакт збуваються в регіонах і сільських районах, де люди в першу чергу орієнтуються на ціну.

Антонов каже, що така ситуація вигідна не тільки контрабандистам і представникам "чорного ринку", а й всій вертикалі державної влади, відповідальної за цю сферу. Він зазначає, що так було в Туреччині до 2005 року. Але коли було прийнято рішення боротися з "чорним ринком" на державному рівні, ситуація кардинально змінилася.


Джерело: thepolitics.info

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини