"Підтримати"
Новини
Всі новини

Кредити витісняють інвестиції: кредити МВФ та їх вплив на Україну та інші країни

Кредиты вытесняют инвестиции: кредиты МВФ и их влияние на Украину и другие страны
Мова піде про кредити МВФ та їх вплив на Україну та інші країни, а також про можливості економічного росту в Україні лише за умови залучення в країну інвестицій. На кредитах Заходу можна лише стабілізувати ситуацію від повного краху і соціально-політичного колапсу, але для економічного зростання потрібні інвестиції.

Статистичне підтвердження цього явища витіснення інвестицій кредитами напевно можна знайти.


Подивіться, навіть коли мова заходить про звичайного підприємця, спочатку він прагне брати кредити і лише коли співвідношення власного і позикового капіталу непристойно виростає і перестають давати кредити, тільки тоді підприємець готовий розлучатися з часткою бізнесу та залучати інвестиції у власний капітал. Вважається, що позикові гроші в підсумку обходяться дешевше.

У 2005-08 роках в Україні був показове зростання економіки на кредитних грошах, і після цього кредитного буму настала криза. Якщо б зростання було більше за рахунок реальних прямих інвестицій, то і криза була б м'якша якщо б взагалі була. Характерний приклад альтернативного розвитку і спокійного переходу через кризу 2008-09 років в Польщі.

На макрорівні в Україні була піраміда інтересів (зверху-вниз за ступенем значущості):
- олігархи
- чиновники
- інвестори-бізнесмени
- кредитори (банки)
- народ

Зараз вибудовується ієрархія наступним чином:

- міжнародні кредитори (в першу чергу МВФ)
- чиновники
- олігархи-інвестори-бізнесмени (принаймні так здається після деолігархізації)
- народ

Читайте на InfoKava: Експрес-кредити - лохотрон по-українські (ТВ, відео)

Хто платить, той і замовляє музику. Особливо коли початкові умови. Зараз ключові гроші в Україну заходять від МВФ і США. У вигляді кредитів або держгарантій. Відповідно і інтереси у них не на розвиток України, а забезпечення повернення даних кредитів (умовою таких повернень може бути як економічне зростання, так і продаж держмайна).

Проблема в тому, чому кредитні програми МВФ так часто терплять крах - інтерес кредитора та інвестора різний - і по суті і за термінами. Інвестор заробляє тільки в умовах гарної економіки, а кредитор (особливо офіційний) чекає в будь-якому випадку повернути свій капітал. Незалежно від стану економіки.
Звідси і виникають різні по своїй суті варіанти податкових змін від Мінфіну.


Україні звичайно ж доводиться слухати свого ключового кредитора - МВФ. Але вибудовувати економіку потрібно в інтересах реальних прямих інвесторів, а не кредиторів. Інакше країні забезпечений економічний крах.


Джерело: m.facebook.com

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини