"Підтримати"
Новини
Всі новини

Що буде з валютою перед Новим роком - експерт

Что будет с валютой перед Новым годом - експерт
Виплати ФГВФО. Вплив на ринок виплат вкладникам "Дельта банку" значно знизиться. Згідно з даними Фонду на 16 листопада, з 400 тис. вкладникам необхідно ще здійснити виплати 300 тис. вкладникам на суму менше 1 млрд. гривень. З планових 15,1 млрд. грн. вже виплачено 94% гарантованої суми.

Фонд припинив виплати по вкладах банку "Фінанси та Кредит". Тим не менш, в останній декаді листопада ФГВФО отримав черговий транш в 2 млрд. грн. для виплат. Таким чином, частина ліквідності все ж чинитиме тиск на готівковий ринок.

Погіршення зовнішньоторговельного потенціалу і скорочення припливу валюти. У зв'язку з активізацією бойових дій в зоні АТО погіршилася логістика на металургійні підприємства, що з тимчасовим лагом буде обмежувати надходження валюти на ринок. У листопаді металурги показали сильний спад виробництва. По-друге, українські товари блокуються, і з більшою ймовірністю будуть блокуватися з боку Росії, як крок у відповідь на санкції, енергетичну блокаду Криму і запровадження зони вільної торгівлі з ЄС з січня 2016 року.

Ризик нестачі енергоресурсів. У разі подальшого блокування надходження російського вугілля і обмежень щодо газу можливі відключення, які будуть обмежувати виробничу активність великих підприємств, в тому числі компаній-експортерів, що може призвести до втрати частини валютної виручки.

Читайте на InfoKava: НБУ обіцяє забезпечити всіх валютою до кінця року (відео)

Ризик поновлення бойових дій. Даний фактор буде підтримувати, і перманентно розігрівати готівковий попит на валюту, і стримувати ділову активність і зовнішньоторговельні операції.

Політичні ризики і ризики співробітництва з кредиторами. Виділення чергового траншу фінансової допомоги від МВФ залежить від прийняття узгодженого бюджету, податкового кодексу, антикорупційних заходів. Оскільки криза коаліції все ще триває, існує ймовірність перестановок в Кабміні, що формує ризик відсутності рішень з необхідним проектів і відстрочки одержання кредитних коштів від західних партнерів. Очевидно, що Україна не отримає черговий транш фінансової допомоги від МВФ у поточному році.

Борг РФ. В не залежності від обраного сценарію роботи з боргом перед РФ на суму 3 млрд. доларів (реструктуризація або мораторій на виплату зобов'язань) рішення не буде чинити впливу на співпрацю з українськими кредиторами. Стосовно валютного ринку – можливі інформаційні спекуляції, проте вони будуть мати обмежений вплив.

Активність НБУ та монетарна політика. Через сильних перекосів попиту і пропозиції, дії НБУ повинні бути випереджаючими і стриманими щодо ліквідності системи. Додатковою зоною впливу буде виступати небанківський ринок обмінних операцій. При урізуванні можливостей для цього сегмента ринку можуть з'явитися різкі коливання готівкового курсу і перетоки валюти на міжбанк. При звуженні пропозиції НБУ доведеться обмежувати попит, що при тривалій практиці може сформувати накопичення відкладеного попиту і ще більше обмежити пропозицію валюти з боку експортно-імпортних компаній. У разі досягнення курсу гривні рівнів 22 і 24 грн. за долар регулятор буде активно виходити на ринок з покупкою і продажем для згладжування коливань.


Джерело: ubr.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини