"Підтримати"
Новини
Всі новини

Обережно, Мексика! Поради мандрівникам

Осторожно, Мексика! Советы путешественникам

Хоча пересуватися по Мексиці автостопом і на метро в містах досить безпечно, у всіх інших випадках варто проявляти обережність. Тамтешні бандити не люблять церемонитися, перш ніж пустити в хід зброю. Тому не носіть у кишенях великі суми грошей і доглядайте за речами. Досвідчений PAN_SAPUNOV поганого не порадить.

Проаналізував мексиканські небезпеки для мандрівників і написав рекомендації, як робити, щоб все було добре. Якщо у когось є доповнення — пишіть.

Чого побоюватися?

Хоча рівень злочинності в Мексиці не зрівняється з деякими її сусідами по регіону (такими, як Гондурас, Венесуела або Колумбія), тим не менш цю країну ніяк не назвеш дуже спокійною і безпечною. Згідно зі статистичними даними, кількість грабежів у Мексиці на душу населення у 6 разів більше, ніж в Україні (а нападів — у 8 разів!). Це саме те, чого варто в цій країні побоюватися в першу чергу. Якщо в більшості країн Азії і Європи злочинці намагаються добути чужі гроші та цінні речі без застосування насильства, намагаючись підрізати сумочку, непомітно поцупити з кишені, обжулить при продажу тощо, то в Мексиці більш поширений грубий спосіб відбирання коштів — підійти до перехожому на вулиці з ножем чи пістолетом. В цілому, це характерно для більшості країн Латинської Америки.

За кількістю вбивств на душу населення Мексика перевершує Україну в 4 рази. Так що варто мати на увазі, що якщо хтось витягнув пістолет і їм загрожує, він не тільки лякає, але може (не дай Бог) і вистрілити. У всякому разі ймовірність цього вища, ніж у нас на Батьківщині.

У Мексиці поширені зґвалтування, їх здійснюється на душу населення в 9 разів більше, ніж в Україні. Відповідні висновки з цього дівчата можуть зробити самі.

Кількість загиблих у ДТП в Мексиці та в Україні подібне, проте це навряд чи може заспокоїти, якщо пам'ятати про халатне ставлення до правил водіння наших водіїв, так що слід при управлінні тут автомобілем проявляти обережність.

Читайте на Infokava.com: Поради "бородатих" мандрівників: актуальні, але не завжди легальні

Заходи

Не ходити по ночах, гроші зберігати в надійно захованому місці, не вступати в розмови з підозрілими людьми на вулиці... Згадувати про ці банальні заходи безпеки, актуальні для всіх країн світу, може і не варто було б, але все ж... згадаємо їх. Утім, у тексті нижче акцент зроблено на ті запобіжні заходи, які характерні саме для Мексики, і про які наш турист може забути, не знати або не здогадатися.
Найбільший розгул злочинності в Мексиці — в її північних штатах, прилеглих до США. Можна легко зменшити ймовірність спілкування з бандитами, якщо не їздити туди, тим більше, що левова частка природних та архітектурних пам'яток знаходиться не там, а в центрі і на півдні країни. Вищесказане відноситься до самостійних мандрівників, а організованих туристів взагалі не возять на північ — екскурсій з Канкуна або Мехіко туди ніхто не пропонує.

Грабіжники тут зовні можуть часом (хоча, зрозуміло, не завжди) нічим не відрізнятися від звичайних жителів, характерною для наших гоп-стопщиків зовнішностю (поголена наголо голова, спортивний костюм, золотий ланцюг, величезного розміру кросівки, татуювання) у них може і не бути. Відповідно, не завжди можна вчасно вичислити небезпеку, що наближається.

В Мексиці не поширене гопництво як культурне явище, тобто молоді люди вечорами не сидять тут масово на лавочках з пляшками пива і не освистують «лохів», що проходять повз. Підійти і дати перехожому в морду, тому що він виглядає «не по-пацанськи» — це не характерно для Мексики, якщо комусь підійдуть з поганими намірами, то вже з чіткою метою забрати гроші та цінні речі. Тому, якщо зустріч з «реакційним людством» вже відбулася, відкараскатися, перевести розмову в мирне русло, буде, ймовірно, складніше, ніж у нас. Варто до кожного такого випадку поставитися з усією серйозністю, особливо якщо бандити витягли зброю. Якщо таки витягли — краще віддати їм все, що вони вимагають, а то вони можуть пустити його в хід (а щоб не було шкода, не варто носити з собою занадто багато цінного).

Не варто мати при собі великих сум готівки в кишенях, а якщо вони у вас все-таки є, ні в якому разі не показувати їх нікому, навіть якщо ви знаходитесь в, здавалося б, безпечному і пристойному місці. Частину грошей треба мати на банківській картці або зашити їх в одяг, решту готівку теж порозпихати по різних кишенях. Якщо ви гуляєте по вулиці і раптом захотіли перерахувати наявну готівку, варто зайти в найближче кафе або магазин, і зробити це там, щоб вас не бачили перехожі з вулиці. У 2013 р. на всі російсько - та україномовні ЗМІ прогриміла трагічна історія, що сталася у Мексиці з двома молодими українськими мандрівниками. Детальніше про цю історію можна прочитати на сторінці, присвяченій пошукам дівчини.

Невеликий міський рюкзак з цінними речами можуть підрізати ззаду, так що ви нічого не помітите, особливо це ймовірно на автовокзалах, базарах або в столичному метро. Тому варто часом у натовпі взяти рюкзак в руки або одягнути його спереду.

Ганстеры, знайшовши у туриста банківську карту, можуть спробувати провести з ним виховну бесіду», щоб дізнатися пін-код і відразу зняти всі гроші з рахунку за допомогою банкомату. Так що варто карту теж ховати подалі або мати дві карти, на одній з яких не буде великої суми грошей.
Не варто носити в мексиканських містах дорогі прикраси з дорогоцінних металів, сережки і т. д.

Якщо ви ночуєте в надійному місці, варто залишати там паспорт і частина грошей, і виходити на прогулянки по місту з ксерокопією паспорта і дрібною готівкою.

Зйомка на вулиці на дорогий фотоапарат (не «мильницю») може привернути увагу грабіжників — людина з великою камерою часто асоціюється з набитим грошима «білим містером». При прогулянках по місту варто тримати фотоапарат в рюкзаку або в поліетиленовому пакеті, і витягувати тільки перед фотографуванням конкретного об'єкта. Сказане не відноситься до курортних пляжних зон в районі Канкуна, пірамід тощо — там можна фотоапарат і не ховати.

Увагу гоп-стоперів також може привернути портативний комп'ютер, якщо користуватися ним сидячи на бордюрі, автобусній зупинці, в парку ввечері. Хоча у багатьох спокійних місцях місцеві і самі дістають таку техніку, варто завжди уважно оцінити обстановку — стоїть саме тут витягувати цінні речі на загальний огляд чи ні

В кафе, розташованих на вулиці, прямо на тротуарі, не варто класти на сусідній стілець фотоапарат або рюкзак — хто-небудь з перехожих може його підхопити і швидко втекти.

При автостопі в Мексиці можуть попастися обкурені водії, які будуть забивати косячок за кермом, мати чималі запаси «речовини» в салоні і, можливо, навіть пропонувати «дурь» вам. Варто бути готовим до такого варіанту і заздалегідь продумати, що ви будете робити, якщо потрапите в таку ситуацію: а) вийдете з машини; б) будете продовжувати їхати і намагатися не звертати увагу на наркомана за кермом; в) самі з радістю курнете травички.

Періодично автомобілі на трасах зупиняє поліція обшукує на предмет наркотиків.

Деяка кількість водіїв таксі в Мексиці розбоєм промишляє — посадивши у машину іноземців, вони відвозять їх у затишне місце, де за допомогою зброї грабують. Особливо часто це відбувається вночі. Багато людей, що живуть в Мексиці, воліють унаслідок цього викликати таксі надійної фірми по телефону, що обходиться дорожче, але гарантує безпеку.

Велика кількість мандрівників стикалися в Мексиці з такою проблемою — при спробі скористатися банківською картою її тут же заблокували, після чого доводилося з Мексики вести довгі телефонні переговори з рідним банком про розблокування картки. Варто бути готовим до такої проблеми. Має сенс заздалегідь попередити банк про використання карти в країнах Латинської Америки.

Чого боятися НЕ слід

Більшість фільмів жахів, описаних вище, не особливо актуальні в готельній зоні на Мексиканській затоці (Канкун, Плая-дель-Кармен), де відпочиває більшість наших організованих туристів. Там досить спокійно, і злочини відбуваються набагато рідше, ніж в інших районах країни (Акапулько, північних штатах та ін). Помірно небезпечна і столиця країни — Мехіко, більшість злочинів в ній звершується в таких місцях, куди рідко потрапляють туристи — це віддалені спальні масиви з приватним сектором (хоча є і в центрі небезпечні зони, такі як околиці метро «Гарібальді»).
В інтернеті описано чимало випадків, коли персонал готелів намагається «втюхати» туристам екскурсію на якісь археологічні пам'ятники на кшталт пірамід, і одним з аргументів у них є «Самим вам їхати дуже небезпечно». У більшості випадків це відбувається в туристичних регіонах з відносно невисоким рівнем злочинності, так що можна спокійно самому знайти місний автобус (маршрут) і доїхати до руїн самостійно, заощадивши при цьому чимало грошей.

Пересування автостопом по Мексиці досить безпечно. Голосування на дорозі асоціюється у більшості місцевих з людиною безгрошовою, у якої нічого забрати, а навпаки.

У деяких латиноамериканських країнах може бути небезпечним виїжджати на велосипеді або автостопом з великих міст, так як на виїздах вздовж трас розташовані дуже кримінальні квартали. Для Мексики в цілому це не характерно, проходження околиць з приватним сектором більш-менш безпечно для туриста.

Незважаючи на велику кількість зґвалтувань у країні навряд чи має сенс жінкам одягатися, як в мусульманських країнах: саме по собі носити міні-спідниці або шорти не є для мексиканців чимось дивним — тамтешні дівчата самі всі ходять в досить відвертому одязі. А підвищеної уваги з-за білої шкіри і особливо білявого волосся все одно ніяк не уникнути, тому фактор одягу тут не визначає, більш важливі місця, де гуляє дівчина, її поведінка і наявність супутників.

Метро в Мехіко не є особливо кримінальним місцем, де туристу небезпечно перебувати, хоча подібні думки зустрічаються в інтернеті.

У Мексиці немає чіткого правила, як в деяких інших кримінальних країнах, що якщо стемніло, потрібно обов'язково ховатися в готелі (на квартирі). Центри міст (та й багато околиці) зазвичай більш-менш безпечні для вечірніх прогулянок. Однак можуть бути погані райони, про їх місцезнаходження краще запитати заздалегідь (альтернатива — гуляти тільки по самому центру).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини