Все новости

Вчені: без "диванних військ" нікуди

Фахівці із сучасним медіа з Нью-Йоркського університету з'ясували, що ледарі є важливою частиною соціальних протестів, так як вони поширюють інформацію про акції та поточної повістці, а також роблять «видимими» події для іноземних ЗМІ.

Таку інформацію повідомляє видання N+1 з посиланням на роботу, опубліковану в журналі PLoS ONE.

У статті наголошується, що слактівісти (від нероба «нероба» і діяльність «активізм») - це люди, які підтримують протести, але не відвідують їх.
Проте вони займаються активністю в інтернеті: підписують онлайн-петиції і поширюють різні записи. Також до таких активістів відносять користувачів, які змінюють фотографії в соцмережах, прив'язуючи цю дія до якої-небудь події. У рунеті слактівістов зазвичай називають словосполученням «диванні війська».

Дослідники проаналізували три великі бази твітів. Перша ставилася до хвилювань в Туреччині в парку Гезі в травні-червні 2013 року. Друга містила заклики до демонстрацій по всьому світу в травні +2012 року під гаслами «Об'єднаних для глобальних змін» в рамках руху Захопи. Третя база була присвячена врученню кінопремії «Оскар» в 2014 році і публічних дебатів про збільшення мінімальної зарплати в США. Усього вчені використовували понад 10 млн твітів від 5 млн користувачів.

Для кожного такого набору дослідники побудували мережі ретвітів, а також виміряли рівень охоплення для кожного користувача. Допомогою вбудованої в твіти функції геолокації вчені виділяли усередині мереж «істинних активістів», які фізично були присутні на мітингах та акціях, і тих, хто там жодного разу не був, але поширював інформацію.

З'ясувалося, що в такій моделі явно виділяється невелика угруповання активістів, яка присутня на всіх подіях і генерує більшість контенту. Далі його підхоплюють численні «диванні війська» - вони активно роблять ретвіти і поширюють інформацію далі.

Виявилося, що саме ця група користувачів критично впливає на інформаційне висвітлення події. Без належної підтримки «диванних військ» протест, як з'ясували дослідники, не отримує розвитку і резонансу. Цей факт особливо помітний на другий базі твітів, де акції не мали великого успіху.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Также по теме
Страна вооружена: СБУ изъяла огнестрел, взрывчатку и боеприпасы
Коронавирус: страшная сила статистики и графиков
Пандемия: главные новости утра 16 марта
Коронавирус наступает на человечество: как обезопасить себя от заражения
Жители Украины считают мову важным атрибутом независимости
Лучшее за неделю
Мультимедиа
Самый большой алмаз в мире - в 109 карат - вырастили в Украине
ГБР завершило расследование и назвало «истинные причины и условия» аннексии Крыма
Побит 26-летний рекорд Сергея Бубки: швед Дюплантис взял высоту 6,15 метра
Индекс человеческого капитала Украины - 10 лет без изменений
Аниматоры 19 стран сняли мощный фильм о протестах в Беларуси