Новости
Все новости

Незаконна афера в КП "Київський метрополітен" на 200 млн. грн

09:52, 07 дек 2015
1 331
3 грудня представники столичної влади намагалися протягнути через Київраду спрямування 200 млн. грн. із міського б'юджету на необґрунтовані потреби КП "Київський метрополітен".

Після розгляду б'юджетною комісією порядку денного директор столичного метрополітену Віктор Брагінський закликав членів комісії проголосувати за надання з міського б'юджету 200 мільйонів гривень на погашення заборгованості перед кредиторами підприємства. Однак на доказ необхідности цього рішення керівництво підземки не надало жодного вагомого документа, надаючи пояснення лише усно.

Як відомо, це комунальне підприємство за фінансовим звітом 2014 року має заборгованість перед кредиторами у розмірі 500 млн. грн., що є наслідком кредитного договору з лізинговою компанією "Укррослізинг" від 2009 р. за придбання вагонів. Уже кілька років поспіль керівництво не залишає спроб отримати від міської ради кошти для погашення кредитної заборгованості, проте враховуючи рівень корупції на підприємстві, який, вочевидь, зручний і теперішньому керівному складу, рада не поспішає надавати кошти. Аргументованої доповіді депутати вимагають далеко не вперше, проте директор Віктор Брагінський, скоріш за все, зробив ставку на недосвідченість нового складу комісії. Шляхом відкритого шантажу, погрожуючи залишити киян на кінець року без транспорту, він вимагав певну суму як частину від програшної суми кредиту в суді.

Фактично обговорення цього питання так і не відбулося. Депутат свободівець, член бюджетної комісії Олег Чернецький - перший, хто підняв тему корупції на підприємстві та вимагав документального обґрунтування фінансових апетитів керівництва КП "Київський метрополітен". Свободівець став автором проєкту рішення про скасування розпорядження щодо підвищення ціни на проїзд та неодноразово наголошував, що влада всіляко уникала закладення коштів від цього підвищення до міського б'юджету. Серед складу комісії знайшлися і прибічники Брагінського, але наполеглива позиція свободівців отримала підтримку більшости.

Читайте на InfoKava: Київський метрополітен працюватиме активніше

"Корупція на підприємстві очевидна. Розікрасти прибуток і просити в киян 200 мільйонів на погашення кредиту, не надаючи бодай елементарних документів, як-от рішення суду - вершина цинізму. Такого розпоряджання коштами наша фракція, без сумніву, не допустила б. Якщо дійсно є необхідність у наданні допомоги, то потрібно діяти згідно з регламентом, а не шантажувати членів комісії та громаду столиці", - наголосив член б'юджетної комісії Олег Чернецький.

Перший заступник голови б'юджетної комісії свободівець Петро Кузик зазначив: "Сьогодні прискореними темпами внесли на б'юджетну комісію зміни до б'юджету 2015 року щодо надання метрополітену 200 мільйонів для погашення кредитної заборгованости - відомої афери 2009 року із закупівлі 100 вагонів для підземки. Там дуже темна історія: ці вимоги мотивували тим, що якщо зараз не дати 200 млн. гривень, то на Новий рік зупиниться метро. Ми продемонстрували принципову позицію - спершу слід розібратись у цьому питанні".

На вимогу депутатів керівництво підприємства надало для ознайомлення пакет необхідних документів, Комісія, проаналізувавши їх, дійшла висновку про невиправданість суми 200 млн. грн., оскільки є можливість розв'язати проблему за значно менші кошти. Тож, відповідне питання було проголосоване лише за основу.


Джерело: svoboda.org.ua
Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показать еще новость