Новости
Все новости

Як країни зливають своїх допінгових чемпіонів, боячись долі Росії. Ірина Голінько

22:30, 04 дек 2015
1 290
Першою стала Федерація легкої атлетики України (ФЛАУ). Вона дискваліфікувала національну рекордсменку з марафону Тетяну Гамеру-Шмирко на чотири роки за вживання допінгу.

За рішенням ФЛАУ, Гамера-Шмирко відбуватиме дискваліфікацію з 30 вересня 2015 по 29 вересня 2019 року. Всі результати 32-річної спортсменки за період з 26 серпня 2011 року по 30 вересня 2015 анульовані.

Таким чином, Тетяну позбавили титулу рекордсменки України, який вона здобула 25 січня 2015 року з результатом 2:22.09 на марафоні в японській Осаці. Крім того, українка буде позбавлена трьох перемог на марафоні в Осаці в 2013 – 2015 роках.
Наступного дня вже зголосилася Греція. ЇЇ федерація легкої атлетики (SEGAS) відкрила дисциплінарну справу проти дворазового призера Олімпійських ігор у потрійному стрибку Хрісопії Деветці. Її теж підозрюють у вживанні заборонених препаратів.Масовим покаранням відреагувала на події Італія. Національний олімпійський комітет (НОК) країни вимагає дискваліфікувати 26 легкоатлетів. Всіх їх звинувачують також в ухиленні від проведення допінг-тестів. НОК Італії хоче дискваліфікувати непокірних на два роки.

Наступного року суд прийме рішення про санкції щодо атлетів. П'ять з них вже кваліфікувалися на Ігри-2 016 в Ріо-де-Жанейро, десять осіб завершили кар'єру.Найвідоміші спортсмени в цьому списку - бронзовий призер Олімпіади-2012 у потрійному стрибку Фабріціо Донато і срібний призер чемпіонату світу-2007 у стрибках у довжину Ендрю Хоу.

Допінг – не лише хвороба, а й рушій результатів і рекордів у сучасному спорті. Тож деякі країни вирішили спрацювати на випередження і не чекати такої ганьби від Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА), якої дочекалася Росія, а разом з тим – і катастрофічних санкцій.

Хоча, з іншого боку, цим самим держави самі привернули увагу до себе – у нас є проблема, наші чемпіони "нечисті". І можливо, це стане сигналом для ВАДА пильніше перевіряти спортсменів з цих країн.

Ніхто не гарантує, що та напасть, яка трапилася з росіянами, омине інші збірні. Задурманені славою і смаком великих перемог є скрізь. От тільки чи є вони серед чиновників, які можуть поставити на конвеєр "виробництва" таких чемпіонів (як це було в Росії) – питання. І занепокоєння про це висловлювали одразу після фільму німецького журналіста, який і викрив росіян.

Ірина Голінько на Еспресо
Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показать еще новость