"Підтримати"
Новини
Всі новини

Людмила Денисова: Росія вивозить поспіхом експонати кримських музеїв

Людмила Денисова: Росія вивозить поспіхом експонати кримських музеїв
Народний депутат України Людмила Денисова 27 листопада, під час виступу на Генасамблеї ПАЧЕС по боротьбі з незаконним використанням культурної спадщини в регіоні, заявила, що Росія вивозить цінні експонати з кримських музеїв.

Напередодні Денисова оприлюднила інформацію про вивезення до російського Ермітажу колекцій з Криму, в тому числі з Херсонеса Таврійського, Судака, Центрального музею Тавриди в Сімферополі. Після цього, 22 жовтня, на сайті Херсонеса Таврійського і в російських ЗМІ з'явилося спростування цієї інформації, однак сам Ермітаж анонсував виставку з кримськими експонатами.

Читайте на InfoKava.com: Людмила Денисова назначена руководителем Национального трехстороннего социально-экономического совета - указ

«Хочу поінформувати всіх присутніх, що при цьому було анонсовано проведення виставки в Ермітажі «На землі грифона. Антична археологія Ермітажу в Криму» з 24 жовтня 2015 року до 24 січня 2016 року, яка включає предмети з колекції Східно-Кримського історико-культурного музею-заповідника. Ця інформація і зараз розміщена на сайті Ермітажу», – заявила Людмила Денисова.

Вона підкреслила, що немає заперечень проти співпраці у розкопках пам'яток Херсонеса, спільного створення Візантійської експозиції, спільних досліджень. «Однак озвучена інформація свідчить не просто про співпрацю, а підтверджує факт вивезення цінних експонатів з Криму», – додала вона.

Також особливе занепокоєння, за словами Людмили Денисової, викликає інцидент, який стався в ніч з 16 на 17 листопада цього року в Судаку, де, за інформацією ЗМІ, зруйнувалася частина стародавньої вежі Генуезької фортеці.

«Наша країна жорстко засуджує варварський захоплення і розграбування Російською Федерацією культурних, матеріальних і духовних, історичних цінностей України», – підкреслила Денисова.

25-27 листопада в Бухаресті проходила 46-я Генасамблея Парламентської асамблеї Чорноморського економічного співробітництва. До складу української делегації входять народні депутати України Олена Масоріна, Ганна Романова, Рефат Чубаров, Андрій Гордєєв, Олексій Кириченко, Вадим Івченко.


Джерело:
ukrinform.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини