"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вчені попереджають: кава із супермаркетів небезпечна для здоров'я!

Ученые предупреждают: кофе из супермаркетов опасно для здоровья!

Через порушення умов зберігання на зернах кави розвиваються цвілеві гриби, які синтезують небезпечні речовини.

У каві, що продається в супермаркетах, можуть бути присутні мікотоксини — отруйні речовини, що продукуються мікроскопічними пліснявими грибами, попереджають дослідники з Університету Валенсії в Іспанії. Результати дослідження опубліковані в журналі Food Control.

Мікотоксини найчастіше синтезуються грибами родів Aspergillus і Fusarium, які розвиваються на продуктах через порушення умов зберігання, особливо на злакових, бобових і насінні.

Автори дослідження перевірили на мікотоксини 103 зразка кави різних марок, придбаних у супермаркетах Валенсії. Всі вони містили в різних, іноді досить високих, концентраціях такі отруйні речовини, як афлатоксини, фумонизины, трихотецени, охратоксины та інші. У загальній складності було виявлено 18 видів мікотоксинів. Всі ці речовини, особливо афлатоксини, які викликають рак печінки, дуже небезпечні для організму людини, порушуючи роботу гормональної та імунної систем. У п'яти зразках рівень вражає нирки охратоксину, єдиного з мікотоксинів, для якого Єврокомісією встановлені безпечні норми вмісту в продуктах харчування, значно перевищував ці показники, в одному випадку — в шість разів. При цьому зразки кави без кофеїну виявилися більшою мірою заражені мікотоксинами, ніж звичайна кава.

Учені поки не можуть сказати, який вплив на здоров'я популяції в цілому надають мікотоксини, присутні в каві, для оцінки ризиків потрібні подальші дослідження.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини