"Підтримати"
Новини
Всі новини

Ілон Маск, Стів Возняк і 1100 вчених закликали призупинити впровадження штучного інтелекту

 Генеральний директор SpaceX, Tesla та Twitter Ілон Маск, співзасновник Apple Стів Возняк та ще 1100 професорів, інженерів та дослідників закликають призупинити експерименти у галузі штучного інтелекту, бо поки що, без належного забезпечення і створення протоколів безпеки, вони можуть нести серйозну небезпеку для суспільства.

 Про це йдеться на сайті некомерційної організації Future of Life Institute.

Автори вважають, що навчання та випробування потужніших систем штучного інтелекту, ніж GPT-4, повинні бути припинені щонайменше на півроку, доки не з’являться загальні протоколи безпеки. Якщо таку паузу не можна запровадити швидко, уряди мають втрутитися та ввести мораторій.

Лабораторії штучного інтелекту та незалежні експерти повинні використовувати цю паузу для спільної розробки та впровадження набору загальних протоколів безпеки для вдосконаленого проектування та розробки штучного інтелекту, які ретельно перевіряються та контролюються незалежними зовнішніми експертами.

«Нам слід запитати себе: чи повинні ми дозволити машинам наповнити наші інформаційні канали пропагандою та брехнею? Чи повинні ми автоматизувати всю роботу, включаючи задоволення, яке це приносить? Чи повинні ми розвивати нелюдські уми, які в результаті можуть перевершити нас чисельністю, перехитрити і замінити? Чи ми ризикуватимемо втратою контролю над нашою цивілізацією?» — йдеться у листі.

Деякі спеціалісти вважають, що лабораторії ШІ вже вийшли з-під контролю.

Раніше повідомлялося, що корпорація Google представила інструмент на базі ШІ для створення текстів у Gmail та Workspace.

 Штучний інтелект здатний перебрати на себе роботу 300 мільйонів людей у розвинених країнах. Такого висновку дійшли експерти інвестиційного банку Goldman Sachs, пише Financial Times.

 Масове використання систем на кшталт ChatGPT може призвести до зростання продуктивності, яка збільшить щорічний світовий ВВП на 7% протягом 10 років. 

Водночас технологія принесе значні потрясіння на ринок праці, піддавши автоматизації еквівалент 300 мільйонів працівників у великих економіках, зайнятих повний робочий день. Першими, хто опиниться під загрозою звільнення, – юристи та адміністративний персонал.

За підрахунками дослідників, вже зараз приблизно дві третіх робочих місць у США та Європі піддаються певному ступеню автоматизації за допомогою штучного інтелекту. 

За словами експертів, у 7% американського персоналу половину обсягу їхньої роботи може забрати штучний інтелект, у 63% тих, хто працює в економіці США, штучний інтелект зможе забрати менш як половину роботи, а 30% ChatGPT не загрожує. Останні, переважно, зайняті фізичною працею. Втім, їхня робота може бути піддана іншому виду автоматизації. Подібний вплив очікується і в єврозоні. 

У дослідженні передбачається, що ШІ здатний виконувати такі завдання, як заповнення податкових декларацій для малого бізнесу, оцінка складних страхових випадків або документування результатів розслідування на місці злочину.

Джерело: Реал


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме