"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Непалі альпіністам і туристам-одинакам заборонили самостійні виходи в гори

П'ять років тому уряд Непалу заборонив поодинокі сходження альпіністів на Еверест. Зроблено це було у зв'язку з великою кількістю смертей на маршруті: люди часто виходили в гори, не маючи достатньої підготовки. Зараз ця заборона поширена на всю країну.
 
Торкнеться нововведення й українських альпіністів і треккінгістів.
 
Непал, який відомий найвищими у світі горами, з давніх-давен приваблює любителів екстремальних походів. Але тепер туристам-одинакам доведеться в обов'язковому порядку або наймати провідника з державною ліцензією, або йти в гори разом із групою.
 
Незважаючи на те, що гірський туризм є одним із найголовніших джерел доходу країни, вартість пошуково-рятувальних операцій значно ці доходи знижує: туристи-одинаки обходяться країні дуже дорого.
 
«Коли ви подорожуєте поодинці, у разі виникнення надзвичайних ситуацій вам нікому допомогти», — сказав директор Ради з туризму Непалу Мані Р. Ламічани. «Добре, якщо вони подорожують містами, але у віддалених горах інфраструктура не відповідає вимогам».
 
«Коли туристи пропадають безвісти чи їх знаходять мертвими, навіть уряд не може відстежити їх, бо вони обирають віддалені маршрути», - додав директор Ради з туризму.
 
Часто туристи, які шукають у горах бракує адреналін, вдаються до послуг компаній та гідів, які не мають дозволів на зайняття такою діяльністю. І у разі складної ситуації чи навіть трагедії вони не несуть жодної відповідальності за те, що сталося. Держава теж зазнає збитків, адже всі нелегальні «провідники» не сплачують жодних податків та набирають людей на роботу нелегально, внаслідок чого ті не мають жодного соціального захисту.
 
Представники альпіністського та треккінгового співтовариств неоднозначно поставилися до нового рішення уряду. Професіонали вважають, що вони достатньо підготовлені для того, щоб виходити в гори поодинці, а новаторство стосуватиметься лише недосвідчених туристів.
 
А ось Ян Тейлор, власник відомої в Непалі компанії з надання послуг гідів, каже, що цей крок має сенс, оскільки любителів складних сходжень до Непалу приїжджає все більше, але не всі готові приймати виклики природи на високогір'ї.
 
«Зараз у регіоні подорожує набагато більше людей, і більшість із них — туристи, а не альпіністи. Вони не знають правила перебування просто неба і тому потребують допомоги досвідчених провідників», - каже Тейлор.
 
«Як людина, яка любить гори і відвідує гірські райони світу, вкрай розчарований тим, що до цього дійшло», — продовжує Тейлор, додаючи при цьому, що ситуація є такою, що, мабуть, потрібні й непопулярні зміни у законодавстві.
 
Джерело: CNN


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме