"Підтримати"
Новини
Всі новини

Путіна почала дратувати поведінка кадировців на війні проти України – росЗМІ

Російські журналісти зі своїх джерел дізналися, що спочатку Кремлю подобалася діяльність "кадировських" військ в Україні, але російський президент Володимир Путін уже дратується їхньою присутністю на тлі невдач на полі бою.

Джерело: матеріал російського медіапроекту Get Kit, заснованого колишніми журналістами Meduza

Спочатку Путіну подобалася діяльність підрозділів, підпорядкованих главі Чечні Рамзану Кадирову, і він публічно хвалив їх за мужність. Саме тоді російський президент вручив найвищу державну нагороду – "героя Росії" двоюрідному братові Кадирова, депутату Держдуми РФ Адаму Делімханову.

Проте джерела журналістів наполягають, що останнім часом Путін висловлює роздратування через Кадирова та медійну активність його підрозділів, що частково зумовлено загальним інформаційним тлом від невдач та поразок російських окупаційних військ.

Це невдоволення Путіна підживлюють також представники російської армії та керівництво спецслужб. Російські військові роздратовані тим, що "кадировські" війська особливо не відзначилися в боях, але в медіа просувають свій образ нібито хоробрих і вмілих бійців порівняно з іншими підрозділами армії РФ. Російські спецслужби побоюються, що Кадиров поводиться занадто розбещено і агресивно.

Проте представник правозахисного центру "Меморіал", забороненого в Росії, Олег Орлов пояснює, що Кадиров має особливе положення в системі російської вертикалі. Йому дозволяють говорити і робити більше, ніж решті російських чиновників та політиків його рангу. Водночас він негласно утримується від фізичних загроз російським чиновникам, а також не наважується критикувати політиків рівня прем'єр-міністра Михайла Мішустіна чи мера Москви Сергія Собяніна.

Саме тому Кадиров вирішувався на публічну критику глави російської делегації на переговорах України Володимира Мединського за заяву про відведення російських військ на київському та чернігівському напрямах. Крім того, глава Чечні може дозволити собі публічні суперечки зі спікером Кремля Дмитром Пєсковим, звинувачуючи його у "недостатньому патріотизмі".

Пряма мова Орлова: "Як і будь-який диктатор, Путін повинен на когось спиратися. Основна опора в нього – це силовики у різних іпостасях. І як будь-якому диктатору Путіну потрібні стримування та противаги всередині цієї силової складової. Кадиров – одна з карт у колоді Путіна: Путіну вигідно мати ще одне силове відомство, яке протистоїть багатьом іншим силовикам.

Вся участь чеченців в Україні незрівнянна щодо впливу на бойові дії з тим, яка увага приділяється цьому у ЗМІ. І він робить це свідомо. Це величезний піар! У цьому сенсі його піар-кампанія дуже успішна – він її виграв”.

Автори матеріалу також поговорили із незалежними журналістами-розслідувачами, які мають джерела в органах влади Чечні. Вони стверджують, що крім підрозділів Росгвардії та МВС РФ, якими керує безпосередньо Кадиров, є частина підрозділів із Чечні, яких примусово чи добровільно відправили на інші напрямки.

Ставлення до "кадировців" із боку російського військового командування відрізняється від того, як ставляться до примусово мобілізованих жителів Чечні. "Кадировці" переважно проводять зйомки для піар-відео в тилу та на напрямках, що не потребують контактного бою. Тоді як примусово мобілізованих чеченців кидають на "гарячі" напрямки, прикривати тил або зачищати сектори.

Загалом, публічна діяльність Кадирова як глави Чечні спрямована на те, щоб досягти прихильності в очах Путіна і піднести себе на щабель федерального політика, а не голови регіону на Північному Кавказі.

Передісторія:

Українська військова розвідка вважала, що у бойових діях на території України бере участь близько 2,5 тисячі бійців "кадировських" військ.
Російські журналісти-розслідувачі з видання "Медіазону" дізналися зі своїх джерел, що "кадировці" зазнають великих втрат у бойових діях на території України, але це ретельно приховується владою та силовиками Чечні через тиск на родичів полеглих.
Кадиров раніше публічно заявив, що росіяни мають мобілізуватися навколо особи Путіна, але Кремлю мобілізацію оголошувати не потрібно.
Українські журналісти неодноразово вказували, що на відеозаписах, які розповсюджують кадировські бійці, вони ведуть бій в окупованих районах міст та сіл України з порожніми будівлями чи світлофорами.
Після заяви Мединського про відведення російських окупаційних підрозділів із північних областей України Кадиров грізно заявляв, що готовий захоплювати Київ, а Мединський припустився помилки.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини