"Підтримати"
Новини
Всі новини

Як у Франції підтримують українських переселенців

Житло, статус та робота. Поки політики не можуть розібратися, що робити з французькими підприємцями, українці не перестають перетинати кордон Франції та шукати у ньому спокійного життя. Вже кілька мільйонів українців виїхали із країни. Більшість із них зупинилися в Польщі, Балтиці чи Німеччині, проте багато хто їде далі — у Францію.

Порядок дій щодо прибуття українців у Францію:

1. Вибрати місто, краще не Париж, Ніцца, Марсель, тому що вони вже сильно завантажені біженцями. Тим більше виплати у всіх регіонах однакові, але ціни на життя і житло в менш популярних містах нижче. Наприклад, мерія польського міста Вроцлав організує виїзд для біженців з України в місто Лілль.

2. Після прибуття в місто зверніться до стійки Червоного хреста на вокзалі. Там вам дадуть детальну інформацію про наступні дії, направлять до центру допомоги, видадуть речі першої необхідності (або квиток та їду, якщо ви їдете далі). Також там присутні лікарі і психологи, якщо вам потрібна будь-яка допомога.

3. Вирушайте в центр для українських біженців та переселенців (в Парижі за адресою — Paris Expo porte de Versailles — Hall 2.1 — avenue Ernest Renan — станція метро Porte de Versailles з 09:0:0. Там вам нададуть тимчасове житло і допоможе з оформленням. Якщо ви не в Парижі звертайтеся в місцеву Префектуру.

Якщо у вас немає житла, ви можете зателефонувати за номером 115. Це єдиний номер, як швидка допомога або поліція. Вам нададуть житло і їду на перші кілька ночей до вашого подальшого розподілу.

Якщо у вас є де зупинитися, зареєструйтесь в органах місцевого самоврядування Префектура (реєстрація онлайн) і чекайте запрошення на співбесіду. Це займає від 2 днів. У них має бути список житла, яке надали французи.

4. Якщо ви потребуєте одягу та харчування, зверніться до Червоного хреста (Croix Rouge) або зареєструйтесь у міському центрі CCAS (CENTRE COMMUNAL D’ACTION SOCIALE). У більшості міст можна безкоштовно поїсти в RESTO DU COEUR або BANQUE ALIMENTAIRE.

5. Далі ви можете перебувати 90 днів у Франції без додаткових оформлень, або оформити статус тимчасового захисту, який надає пакет пільг і допомоги, в тому числі фінансові виплати.

Також у Франції українці можуть безкоштовно їздити по всій країні на поїздах SNFR, а також в громадському транспорті. Для цього в транспортних касах міста потрібно попросити квиток на один день, пред'явивши паспорт. Квиток треба брати щодня.

Що надає Франція після оформлення статусу тимчасового захисту:

  • Пошук безкоштовного тимчасового житла для подальшого проживання у Франції
  • Посібник для біженців (залежить від того, з ким ви прибуваєте у Францію (один, із сім'єю або тваринами), зупиняєтеся у знайомих або шукайте соціальне житло)
  • Купони на харчування
  • Лікарі, психологи та безкоштовна медична допомога
  • Допомога в пошуку роботи
  • Безкоштовні курси Французької мови для дітей та дорослих
  • Облаштування в школу дітей до 18 років у спец класи для інтеграції в систему французької освіти.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини